SAP HANA 1 YAŞINDA!

İstanbulBellek içi bilişim teknolojilerinin gücünden faydalanarak büyük miktarda veriyi eşsiz bir hızla işleyen SAP HANA 1 yaşını doldurdu. Kurumsal yazılım teknolojilerine devrim niteliğinde bir yaklaşım getiren SAP HANA platformu, SAP tarihinde en hızlı büyüyen teknoloji olmanın yanı sıra bir yıldan kısa bir sürede 350’nin üzerinde müşteri, 150’den fazla implementasyon ve 64 bin son kullanıcıyla müthiş bir ivme kazandı.

SAP’nin müşterileri ile olan ilişkilerini daha da güçlendiren HANA platformu, dünya genelinde faaliyet gösteren ve çoğunlukla veri analizi gerçekleştiren 16 müşteriye, sıradan disk bazlı veritabanlarına oranla 10 bin katın üzerinde performans iyileştirmesi sağladı. 2 binin üzerinde Amazon Web Servisleri (AWS) oturumuna tanık olan HANA için 1.719 eğitimli danışman bulunuyor.

Yapılandırılmış ve yapılandırılmamış veri, taze veri ve “büyük veri” gruplarını tek bir platformda toplayan SAP HANA, SAP portföyündeki 33 ayrı çözüme güç veriyor. Sıkıştırma oranını 20 kata kadar artıran HANA, dakikada 1 GB’a varan yığın veriyi işleyebiliyor.

SAP, HANA’nın birinci yılında SAP HANA Seçkin Mühendis Programı’nı da duyurdu. En yetkin SAP HANA teknoloji geliştiricileri ve önde gelen mentorlar eşliğinde başlatılan bu program kapsamında geliştiricilere, veritabanı yöneticilerine ve HANA tabanlı müşteri çözümlerinde yetkinliğini artırmak isteyen diğer SAP kullanıcılarına eğitim veriliyor. Program üyeleriyle yakın temasta bulunacak olan SAP, böylelikle katılımcıların SAP HANA’nın hızlı gelişimine ayak uydurmasını sağlamayı hedefliyor.

SAP HANA teknolojisi ve uygulamalarıyla ilgili detaylı bilgi, www.experiencesaphana.com/welcome adresinden alınabiliyor.