TURKCELL GLOBAL BİLGİ MOBİL UYGULAMALAR PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

İstanbulTurkcell Global Bilgi bünyesinde, satın alma, finans ve insan kaynakları birimlerinin SAP sistemlerinde mevcut olan onay süreçlerinin, mobil cihazlar üzerinden takibi ve entegrasyonu ile ilgili proje Bilgi Teknolojileri -Kurumsal Çözümler ve İş Zekası Bölümü tarafında başlatılarak Detaysoft danışmanlığında yürütülüyor.

Bilgiye her an ve her yerden erişimin önemli olduğu günümüzde, onay süreçlerinde mobil teknoloji kullanımının öncülerinden olan Turkcell Global Bilgi’de mobil entegrasyon projesi devam ediyor. Söz konusu projede izin, seyahat, masraf ve satın alma onay süreçlerinin iPhone, Blackberry ve Android işletim sistemli mobil cihaz entegrasyonu Kurumsal Çözümler analist ve geliştirme ekipleri ile tamamlandı. Halen devam eden projede, avans ve vekalet onay süreçlerinin mobil uygulama ve geliştirmeleri de planlanıyor.

Bir Turkcell Grup şirketi olarak 1999’da kurulan Turkcell Global Bilgi, bugün sektörde Türkiye’nin ve Avrupa’nın en gelişmiş teknolojik sistemine sahip şirketi olarak dikkat çekiyor. %45 pazar payıyla Türkiye’nin lider müşteri ilişkileri yönetim merkezi olan Turkcell Global Bilgi, Türkiye’nin en büyük 500 şirketi arasında yer alıyor. Turkcell Global Bilgi, Türkiye’de 13, Ukrayna’da 4 ve Belarus’ta 1 olmak üzere toplam 18 lokasyonda, 10 binden fazla çalışanı ve 7 bin 500 masa kapasitesiyle hizmet veriyor.