NBA İSTATİSTİKLERİ SAP HANA’YA EMANET

İstanbulSAP ve NBA, NBA.com portalini ziyaret eden basketbol fanlarına sunulan istatistikleri benzersiz bir deneyime dönüştürmek için SAP HANA platformunun tercih edildiğini açıkladı. SAP HANA’nın gerçek zamanlı veri platformu sayesinde NBA ligi, neredeyse sınırsıza yakın miktarda resmi NBA istatistik bilgisini basketbol severlerin ekranlarına taşıyacak.

Duyuruda ayrıca SAP’nin, NBA Resmi İş Analitiği Yazılım Partneri olarak konumlandığı belirtilirken, bu iş ortaklığının WNBA (Bayanlar NBA Ligi) ve NBA Development Leauge’i de kapsadığı açıklandı. Her üç lige ilgi gösteren hayran kitlesi arasında bir bağ kuracak olan SAP’nin NBA ile ortaklığı ABD’nin yanı sıra Brezilya, Kanada, Çin, Almanya, Hindistan ve Rusya gibi uluslararası pazarlarda da sürdürülecek.
Basketbol severlere yeni etkileşim yolları sunmak adına, yeni ve gelişmekte olan teknolojileri sürekli olarak araştırdıklarını belirten NBA Komisyon Üyesi David Stern, “Yenilikçi yazılım çözümleri alanında öncü olan SAP, dünya genelinde NBA basketboluyla ilgilenen fanlara dinamik ve kapsamlı istatistikler sunmak için ideal bir partner konumunda bulunuyor” açıklamasını yaptı.

SAP Eş Başkanı Bill McDermott ise SAP’nin dünyanın en saygın spor organizasyonlarından NBA ile kurduğu iş ortaklığından onur duyduğunu söylerken, “Basketbol severler, SAP HANA sayesinde daha önce hiç yaşamadıkları bir NBA deneyimiyle tanışacaklar” ifadesini kullandı.

Kurulan işbirliği çerçevesinde, daha önce sadece NBA çalışanları ve belirli medya mensuplarına sunulan gelişmiş istatistikler, NBA istatistik ekibinin SAP HANA kurulumuyla birlikte NBA.com üzerinden tüm ziyaretçilerle paylaşılacak. SAP HANA platformu üzerinde büyük ölçekli istatistik bilgileri ve analiz araçlarına erişim sağlayacak olan basketbol severlerin NBA deneyimi yeni bir boyut kazanacak.