ZEN PIRLANTA BUSINESSOBJECTS PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

İstanbulTürkiye’nin önde gelen firmalarından ZEN Pırlanta, SAP BusinessObjects projesini Detaysoft danışmanlığında yürütme kararı verdi. Avrupa’nın en büyük üretim kapasitesine, Türkiye’nin en geniş satış ve dağıtım ağına sahip Zen Pırlanta proje kapsamında satınalma departmanın ihtiyaçlarından satış departmanının ihtiyaçlarına kadar olan raporlama ihtiyaçlarını SAP BusinessObjects çözümleri ile sağlamayı hedeflemiştir.

İhtiyaç duyulan raporlarda üretim miktarlarından, stok analizlerine, maliyet verilerinden satış miktarlarına kadar tüm detayların esnek yapıda, hızlı, anlık sorgulamalara imkan tanıyan bir iş zekası çözümüyle ve kullanıcı dostu arayüzlerle incelenebildiği bir yapı amaçlanmaktadır. Proje çerçevesinde, SAP Business Objects ürün ailesinden Web Intelligence ürünü kullanılarak kullanıcı ihtiyaçlarına yönelik raporlar tasarlanacaktır.

Zen Pırlanta, son 5 yıldır pırlantalı mücevher alanında ihracat liderliğini elinde bulundurmaktadır. Her yıl dünyanın en önemli mücevher fuarlarına katılarak tasarımlarını uluslararası arenaya taşıyan yurt dışındaki ofisleri ile dünyadaki mücevher trendlerini yakından takip ederek modayı yeni modellerine yansıtan Zen Pırlanta, pırlantada en geniş satış ağı ile ulaşılabilir olmayı hedeflemektedir. Zen Diamond, Türkiye’de 30’u aşkın mağazası, 150 corner’ı; yurtdışında ise Girne, Lefkoşa, Bükreş, Anvers ve Irak’taki mağazaları ile büyümeye devam ediyor.