SAP’DEN SOSYAL HİZMETLER GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜNE DESTEK

İstanbulKurumsal uygulama yazılımları sağlayıcısı SAP, 2012’de global çapta düzenlediği spor ve çevre konulu sosyal sorumluluk çalışmalarının Türkiye ayağını İstanbul’da gerçekleştirdi. Sosyal Hizmetler Gençlik ve Spor Kulübü’nün çocukları sporla tanıştırarak kendilerine yeni bir gelecek kurmalarını sağlama hedefini destekleyen SAP, çocuklara hem maddi hem de manevi katkıda bulunmak amacıyla bir sosyal sorumluluk etkinliği düzenledi.

19 Temmuz Perşembe günü Cihat Arman Spor Tesisleri’nde düzenlenen etkinlikte, SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin’in de aralarında olduğu SAP Türkiye çalışanları, önce kulübe bağlı sporcularla voleybol ve masa tenisi maçı yaptı; ardından da Yakacık Hatice Abbas Halim Çocuk Yuvası’nı ziyaret ederek çocuklarla neşeli bir gün geçirdi.

Çocuklar Sporla Kendilerine Güzel Bir Gelecek Kuruyor

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, Sosyal Hizmetler Gençlik ve Spor Kulübü’nün mükemmel sporcular yetiştirdiğini söyleyerek şöyle devam etti: “Sporun çocuğun hem fiziksel hem de kişilik gelişimi üzerindeki olumlu etkisini bugün kendi gözlerimizle bir kez daha gördük. Biz de bu süreçte, ulusal ve uluslararası başarılar kazanabilmeleri için onları destekliyoruz. Elbette Sosyal Hizmetler Gençlik ve Spor Kulübü’nün onları iyi yetiştirebilmesi için başka desteklere de ihtiyacı bulunuyor. Bu çocuklarımıza umut olmak ve kendilerine sporla güzel bir gelecek kurmalarını sağlamak için herkesi maddi manevi desteğe davet ediyorum.”

Yeni Hedef Olimpik Branşlarda Sporcular Yetiştirmek

Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdürü ve Sosyal Hizmetler Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Önal İnaltekin ise kulüp olarak amaçlarının çocukların fiziki gelişimine katkıda bulunmak, onlara sporu sevdirmek ve spor yapmaya teşvik etmek olduğunu belirterek, “Çocuklarımızın sağlam temellerle kendi ayakları üzerinde durabilen birer birey olabilmelerini istiyoruz,” dedi. Bugüne dek pek çok milli ve yetenekli sporcu yetiştiren Sosyal Hizmetler Gençlik ve Spor Kulübü’nün yeni hedefinin ülkemize olimpik spor branşlarında sporcular yetiştirmek olduğunu belirten İl Müdürü Önal İnaltekin, “Bugün çocuk ve gençlerimize moral veren SAP Türkiye’nin, kulübümüzün bu amacını gerçekleştirebilmesi için verdiği destekten büyük memnuniyet duyuyoruz,” dedi.

İl Müdürü Önal İnaltekin, konuşmasının ardından SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin’e yapmış oldukları bu etkinlik ve çocuklara vermiş oldukları destekten dolayı teşekkür plaketi verdi.

SAP, geçen yıl sosyal sorumluluk projelerine 16,1 milyon Euro harcadı

Çözüm ve teknolojilerini sürdürülebilir bir dünyanın hizmetine sunan, ofis ve iş süreçlerinde doğanın korunmasına yönelik stratejiler uygulayan ve dünya çapında sosyal sorumluluk projeleri düzenleyen SAP, önceki yıl doğanın korunmasına yönelik olarak gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projelerinde, sadece EMEA ve DACH bölgelerinde yaklaşık 670.000 Euro harcamıştı. SAP, geçtiğimiz yıl dünyanın dört bir yanındaki üniversiteler ve kar amacı gütmeyen kurumlara yaptığı yardımın 16,1 milyon Euro’yu aştığını da duyurmuştu. Sosyal sorumluluk projelerinde görev alan SAP çalışanları, geçtiğimiz yıl toplam 100.000 saatin üzerinde bu projeler için çalıştı ve 1 milyondan fazla kişinin yaşamına iyilikle dokunma fırsatı yakaladı. Düzenlediği sosyal sorumluluk çalışmalarıyla dünya çapında milyonlarca kişinin yaşamını olumlu yönde etkilemeyi hedefleyen SAP, bu yıl düzenlediği projelerle de yine benzer sonuçlar yakalamayı hedefliyor.