COCA-COLA İÇECEK (CCİ) İNSAN KAYNAKLARI YETENEK YÖNETİMİNİ SAP SUCCESSFACTORS BULUT DÜNYASINA TAŞIDI

İstanbulCoca-Cola sisteminde satış hacmine göre 6. sırada yer alan Coca-Cola İçecek A.Ş. (CCİ), Türkiye dahil toplam 10 ülkede 9 bini aşkın çalışanı ile faaliyet gösteriyor. Accenture danışmanlığında hayata geçirilen SAP SuccessFactors Yetenek Yönetimi Sistemi, Türkiye’deki ilk SuccessFactors uygulaması olma özelliğini taşımanın yanında CCİ’nin Türkiye’de ve faaliyet gösterdiği coğrafyalardaki değişen trendlere ve yeni teknolojilere liderlik etme özelliğini bir kez daha ortaya koyuyor.

Coca-Cola İçecek, 20 fabrikası ile 360 milyona yaklaşan tüketici kitlesine gazlı içeceklerin yanı sıra meyve suyu, su, enerji ve sporcu içecekleri ile buzlu çay ve çaydan oluşan gazsız içecekler kategorisinde zengin seçenekler sunan bölgesel bir Türk şirketi. Gelişen ve yenilenen trendleri takip eden, bunları kendi bünyesine en iyi şekilde adapte edebilen bir kurum olmanın avantajı ile yüksek kabiliyetli çalışan profilini daha iyi yönetebilmek ve çalışanlarına katma değer yaratabilmek için, Gartner tarafından Performans Yönetimi Sistemi değerlendirmelerinde “en iyi” olarak nitelendirilen yükselen İK trendi, SuccessFactors’ı tercih etti.

Accenture danışmanlığında 2012 Şubat ayında başlayan SuccessFactors uygulama projesi 3 aşamalı olacak şekilde planlandı ve projenin ilk 2 aşaması başarılı şekilde hayata geçirildi. İlk aşama kapsamında çalışanların 2012 senesi de dahil olacak şekilde iş hedeflerini ve gelişim hedeflerini yönetmelerine olanak sağlayacak Hedef Yönetimi modülü ve bu modül ile entegre çalışan Performans Yönetimi modülünün uygulaması 3 ay gibi kısa bir sürede gerçekleştirildi. Ayrıca çalışan bilgilerinin yönetildiği ve görüntülendiği Çalışan Profili modülü de ilk aşama kapsamında kullanıma alındı. Projenin ikinci aşamasında Yedekleme Planlaması, 360 Değerlendirme ve Gelişim Planları hayata geçirildi. En son aşamada ise SuccessFactors Eğitim Yönetimi Modülü’nün Ekim’de hayata geçecek şekilde uygulanması planlanıyor.