SAP, MOBİL KURUMSAL YÖNETİM YAZILIMI PAZARININ ÖNCÜSÜ OLDU

İstanbulLider IT pazar araştırma kurumu IDC; 2011 mobil kurumsal yönetim (MEM – Mobile Enterprise Management) yazılımı gelirlerini baz aldığı araştırmasında SAP’yi pazar payı lideri olarak konumlandırdı. SAP’nin 11. kez ardarda yer almasıyla farklılaştığı “Dünya Genelinde Mobil Kurumsal Yönetim Yazılımı 2012 – 2016 Öngörü ve Analizi ve 2011 Satıcı Payları” adlı raporda; SAP Afaria mobil cihaz yönetimi çözümünün MEM pazarında açık ara farkla yüzde 16,4 paya sahip olduğu vurgulandı.

Mobil cihaz yönetimi (MDM) ve mobil uygulama yönetimi (MAM) pazarları arasında büyüyen birleşme eğimiyle birlikte, IDC yıllık öngörü ve analiz raporlarını bu iki pazarı bir araya getirerek “MEM yazılım pazarı” olarak sunuyor. IDC’nin 2012 raporu, SAP’nin 10 yıl üst üste pazar lideri olarak seçildiği MDM raporlarının yerini alıyor.

IDC tarafından yapılan tanımlamada, SAP Afaria çözümünün faydaları şu şekilde sıralanıyor:

  • SAP mobil platform entegrasyonundan uygulamanın yaşam döngüsü boyunca tam destek
  • Toplanan ve yönetilen tüm veriler için SAP BusinessObjects portföyüyle kritik analitik uygulamalar için entegrasyon
  • Sektöründe lider ölçeklenebilirlik
  • Ürün olgunluğu ve esnekliği
  • Sektör lideri Android entegrasyonu için Samsung SAFE API (asimetrik şifreleme servisi) özellikleri
  • Amazon Web Hizmetleri (AWS) üzerinden on
  • premise, on
  • demand ve bulut ile ulaşım

“Kurumsal mobilitede süregelen liderliğimizin temelinde, 195 bini aşkın müşterimize karmaşık mobil altyapılarına sınıfında en iyi çözümleri sunmaya olan bağlılığımız bulunuyor,” diyen SAP Mobil Bölümü Başkanı Sanjay Poonen; SAP’nin açık ara farkla sahip olduğu pazar liderliğinin, uçtan uca mobil uygulamalar ve platform, mobil güvenlik ve güvenli içerik yönetiminin bir sonucu olduğunu olduğunu belirtiyor. SAP sahip olduğu portföy ile müşterilerine yüksek performanslı, güçlü ve tüketici seviyesindeki mobil çözümleri hızlı biçimde kullanma imkanı tanıyor.

IDC’nin mobil kurumsal yönetim yazılım pazarını değerlendirdiği 2012 raporu, www.idc.com adresinde yer alıyor.