VAN DEPREMİNDE KIZILAY’A YARDIMDA BULUNAN SAP, BAŞBAKAN’IN ELİNDEN ÖDÜL ALDI

İstanbulGeçtiğimiz yıl yaşanan depremle sarsılan Van, yapılan bağış ve yardımlarla yaralarını sarmaya başladı. Bunlardan biri de Kızılay’ın başını çektiği yardım hareketiydi. Kızılay’ın topladığı 3 milyon lira değerinde bağışla depremde evsiz kalan vatandaşlar için 345 ev inşa edildi. İhtiyaç sahibi Vanlıların yeniden sıcak bir yuvaya kavuşması için Kızılay’a bağışta bulunan tüm kurum, kuruluş ve vatandaşlar, Kızılay tarafından 11 Ağustos 2012 Cumartesi akşamı Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Türk Kızılayı’nın 144’üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen iftar yemeğine davet edilen ve aralarında SAP’nin de bulunduğu bağışçılara altın madalya verildi. Van depremi ardından bölgenin yeniden yapılanmasına katkıda bulunmak amacıyla Kızılay’a bağış yapan kurumlardan biri olan SAP de Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın elinden altın madalya alan kurumlar arasında yer aldı. SAP EMEA bölgesi, 2011 yılı sonunda gerçekleşen Van depreminin ardından 50.000 Euro bağış gerçekleştirmişti.

Ödülü bizzat Başbakan’ın elinden alan SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin ve SAP Türkiye COO’su Uğur Candan, yaşadığımız dünyayı ve toplumu daha yaşanır ve sürdürülebilir kılmak adına SAP olarak büyük bir özveriyle hareket ettiklerini vurgulayarak, “Vanlı vatandaşlarımızın acılarını biraz olsun hafifletebilmek bizim için en büyük tesellidir,” dedi. Kurum olarak dünyanın dört bir yanında sosyal sorumluluk çalışmalarını gerçekleştirdiklerini söyleyen Zeynep Keskin, “Başta Başbakanımız olmak üzere, kamu ve sivil toplum kuruluşlarımızın hem ülkemizde hem de yurtdışında gerçekleştirdikleri yardım çalışmaları tüm dünyaya umut ve ilham kaynağı olurken, global bir organizasyonun parçası olan bizleri de ayrıca gururlandırıyor. Bu nedenle bugün bizzat Başbakanımızın elinden aldığımız bu ödül bizim için ayrı bir öneme sahip. Bu organizasyonun bir parçası olmaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yaraların sarılmasında bizlere gösterdikleri yol için başta Başbakanımız olmak üzere, Hükümetimiz ve Kızılay gibi sivil toplum kurumlarına müteşekkiriz” dedi.

Başbakan’dan bağışçılara teşekkür
Ev sahipliğini Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve Türk Kızılayı yöneticileri yaptığı iftar yemeği ve ödül töreninin onur konuğu ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dı. Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen organizasyona Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, İçişleri Eski Bakanı Abdulkadir Aksu, iş adamları, sanatçılar, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri ve sayıda davetli katıldı.

Konuşmasına Kızılay yöneticileri ve bağışçılarına teşekkür ederek başlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, en büyük takdiri ve teşekkürü Kızılay‘ı destekleyen bağışçıların hak ettiğini belirterek şunları söyledi: “Bugün kendilerine altın madalya takdim edilen 170 bağışçımızın şahsında, Türkiye genelindeki, yurtdışındaki tüm Kızılay sevdalılarına, şahsım, ülkem ve milletim adına en kalbi şükranlarımı, minnet ifadelerimi sunmak istiyorum.”