DERİ SANAYİNİN DEVİ DESA, SAP İLE TEK PLATFORMDAN YÖNETİLİYOR

İstanbulHam deriden başlayıp mağazalarında müşterilerine nihai ürünün sunumu ve satışına kadar, zincirin tüm halkalarını bünyesinde taşıyan DESA, moda ve kaliteyi en iyi şekilde birleştirerek uygun fiyatlarla Türkiye’deki ve dünyadaki müşterilerine ulaştırmayı amaçlıyor. Yurtiçi ve yurtdışındaki 110 mağazasıyla sektörde katma değer yaratmak ve istihdam sağlamak yönünde çalışmalarına devam eden DESA Deri, sektöründeki lider konumunu korumak, daha etkin yürüttüğü sipariş/tedarik süreciyle müşterilerine daha iyi hizmet sunabilmek için, faaliyetlerine itelligence Türkiye olarak devam eden Elsys uzmanlığında SAP Retail çözümünü kullanıyor. Proje kapsamında mağazacılık uygulamalarının yanı sıra finans, lojistik ve insan kaynakları uygulamaları hayata

DESA’nın Elsys itelligence Türkiye danışmanlığında SAP’yi etkin kılma sürecinde belirlediği hedefler arasında bilginin geri dönüşünü hızlandırmak, şirket içi bilgi alışverişini hızlandırmak ve artırmak, sipariş yönetimini/döngüsünü iyileştirmek, finansal kapanış süresini azaltmak, müşterilerle etkileşimi iyileştirmek, zamanında dağıtım sağlamak, direkt operasyon maliyetlerini azaltmak, stok bulundurma maliyetini azaltmak, üretim sürecinde verimlilik takibi yaparak katma değer üretmek, kapasite kullanım oranlarında iyileşmeler yaratmak, lojistik süreçlerinde verimliliği artırmak ve perakendede doğru zamanlama ile doğru ürünü doğru noktada doğru fiyatla konumlandırmak bulunuyor. itelligence Türkiye projeye kattığı bir diğer artı değer ise SAP Retail çözümünde, üretim süreçleri ile mağaza yönetiminin eş zamanlı ve maksimum performansta çalışmasıyla gözlendi.

DESA, SAP Retail çözümü ile ham deriden çantaya giden üretim sürecinin takibi ile perakende satış yönetimininin aynı platformda sunulması, tüm çalışanların işlerini tek bir entegre platform üzerinden yürütebilir hale gelmesi, ortak bir dilin konuşulması ve tüm süreçlerin aynı sistem üzerinde yürütülmesiyle birlikte süreçlerin verimliliğini arttırıyor. SAP uygulamalarının, yüksek entegrasyon özellikleri sayesinde bu çözümlerin dışında, DESA Bilgi İşlem Müdürü Dr. Ahmet Tarık Taşdelen tarafından geliştirilen NewEra Mağazacılık Önyüz Programı’na entegre edildi ve mağaza operasyonlarındaki geçiş en az sayıda aksaklıkla tamamlandı. Uzun yılların perakende tecrübesinin koda dökülmüş hali olan NewEra, bu noktada SAP ile bütünleşerek mağaza-merkez bağlantısını mükemmelleştiriyor.

DESA, itelligence Türkiye danışmanlığında hayata geçirilen SAP çözümleriyle üretimden sevkiyata, mağaza yönetiminden internet siparişlerinin takibine kadar iş sürecinin pek çok aşamasında etkin bir entegrasyona ve iş takibi sağlıyor.