SAP HASAR YÖNETİMİ UYGULAMASI, ÜÇ XCELENT ÖDÜLÜ ALDI

İstanbulSAP’nin Hasar Yönetimi çözümü, bağımsız araştırma ve danışmanlık firması Celent tarafından üç XCelent ödülüne layık görüldü. Sigorta sektörüne yönelik SAP Hasar Yönetimi çözümü, XCelent Fonksiyon Zenginliği Ödülü, XCelent Müşteri Ödülü ve XCelent Hizmet Ödülü’nü aldı. Celent, hasar çözümlerini gelişmiş teknoloji, sunduğu geniş fonksiyon yelpazesi, müşteri tabanı ve müşteri hizmetleri kategorilerinde değerlendirdi.

SAP Hasar Yönetimi çözümü, sigorta firmalarına elementer, sağlık, hayat ve emeklilik alanlarında hasar süreçlerini doğrudan kontrol etme şansını veriyor. SAP Hasar Yönetimi çözümü, sunduğu “Hasar Fabrikası” ve “Yeni Nesil Hasar Yönetimi” pratikleri (Mobilite, Analitik, Hile ve Suistimal ile Mücadele, Genişletilmiş Tedarik Zinciri), otomasyon ve kural bazlı sistemsel kontroller ile dosyalarınızı daha hızlı kapamanıza, doğru hasar dosya segmentasyonu yapmanıza, hasar dosya ve hasar faaliyet giderlerinizi azaltmanıza imkan sunuyor.

Sigorta sektörü, teknolojiyle kalkınacak
SAP’nin kurulduğu günden bu yana sigorta sektörüne yönelik çözümler ürettiğini belirten SAP Türkiye Genel Müdür Zeynep Keskin sözlerini şöyle sürdürdü: “Sigorta sektörüne yönelik çözüm ailemizin temelinde yer alan SAP Hasar Yönetimi çözümümüzün Celent tarafından ödüllendirilmesi SAP’nin sigortacılık alanında 20 yılı aşkın bir süredir yaptığı yatırımın geldiği noktayı ve başarımızı vurguluyor. Uçtan uca hasar yönetimi çözümümüz, geniş fonksiyon yelpazesi, diğer teknolojilerle kolayca entegre olabilmesi, hasar yönetimini kolaylaştırmasıyla müşterilerimizin beğenisini topluyor. SAP olarak amacımız, en iyi hasar süreçlerini en yenilikçi şekilde Türk Sigortacıları ile buluşturmaktır.”

Zeynep Keskin, Türkiye sigorta sektörünün en önemli gündeminin kârlılık olduğunu ekleyerek, “Etkin hasar yönetimi, kurumlara rekabet avantajı sağlayarak hedeflerine ulaşmalarına yardımcı oluyor. SAP Türkiye olarak iş ortaklarımız ve uzman danışmanlarımızla birlikte sigorta kurumlarının hasar yönetimi dönüşüm projelerine talip olduğumuzu vurgulamak isterim. Mevzuat ve yönetmelik değişikliklerine uyumlu, sektör ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yerelleştirilmiş, hızlı uyarlanabilecek bir çözüm sunuyoruz. Sigorta sektöründeki global deneyimimizi de beraberinde getiren çözümümüzü bu alanda faaliyet gösteren tüm firmalara öneriyoruz” diye konuştu.