SAP’nin yenilikçi teknolojileri iş hayatını dönüştürüyor

SAP, 13-15 Kasım 2012’de Madrid, İspanya’da gerçekleştirilen SAPPHIRE NOW konferansında en son yeniliklerini açıkladı. Tüm dünyadan SAP müşterilerini ve ekosisteminde yer alan SAP iş ortaklarını ve paydaşlarını bir araya getiren konferansta duyurulan yenilikler, teknolojinin hızı ile iş dünyasının nasıl bir değişimden geçtiğini açıklıkla gösteriyor. Windows 8 için altı yeni SAP mobil uygulaması ve yeni SAP 360 Müşteri çözümü bu yeniliklerden yalnızca bazıları. SAPPHIRE NOW katılımcılarıyla paylaşılan veritabanı ve teknoloji, mobil, bulut bilişim çözümleri her sektörden firmanın uzun dönemli büyüme ve kârlılık gereksinimleri dikkate alınarak tasarlanmış bulunuyor. SAPPHIRE NOW’da ayrıca EMEA bölgesinde SAP Kalite Ödüllerini kazanan kurumlar da açıklandı.

İstanbulSAP tarafından 13-16 Kasım 2012 tarihlerinde İspanya’nın Madrid şehrinde gerçekleştirilen iş ve teknoloji konferansı SAPPHIRE NOW’da teknoloji dünyasındaki yenilikler katılımcılarla paylaşıldı. Kurumların uzun dönemde kârlı büyümesine katkı sağlayan yeniliklerin tanıtıldığı etkinlikte iş uygulamaları, veritabanı, mobilite ve bulut çözümlerindeki en yeni gelişmeler tanıtıldı. SAPPHIRE NOW aynı zamanda SAP müşterilerinin başarı öykülerinin paylaşıldığı oturumlara da sahne oldu. SAP EMEA Kalite Ödülleri 2012 kapsamında ödüle layık görülen firmalar da etkinlikte düzenlenen törenle duyuruldu.

SAPPHIRE NOW’un EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bacağının tüm dünyadan 11 binin üzerinde katılımcıyla gerçekleştiğini belirten SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin sözlerini şöyle sürdürdü: “SAPPHIRE NOW, SAP Co-CEO’su Jim Snabe’in SAP’nin beş paralel çözüm ailesiyle müşterilerinin inovasyon yolculuğunda nasıl rol oynayacağını hikâyeleştirdiği açılış sunumuyla başladı. Biz de etkinlikte, SAP Türkiye müşteri ve iş ortaklarından oluşan 100 kişinin üzerinde bir ekip olarak yer aldık. Konferansta Türkiye’deki ilk SAP HANA uygulamasının başarı hikayesi olarak tüm dünyadan dinleyicilerle paylaşılması, Demojam’da ve çeşitli platformlarda yerel iş ortaklarımızın temsil edilmesi bizler için gurur vericiydi.”

Etkinlikte öne çıkan yenilikler SAP® 360 Customer (SAP® 360 Müşteri) çözümü, SAP Financials on Demand çözümü, SAP HANA platformu ve bu platform üzerinden sunulan gerçek zamanlı çözümler, Windows 8 için geliştirilen SAP mobil uygulamalar, SAP’nin kanser hastalarının bakım kalitesini artırmak için MolecularHealth ile güçlerini birleştirmesi ve SAP NetWeaver Cloud Applications partner programı oldu.

SAP Kalite Ödülleri 2012 kazananları Enerjisa ve Coca-Cola oldu
Başarılı SAP uygulamalarını vurgulayarak projelerine etkin bir şekilde değer katan SAP müşterilerinin ödüllendirildiği SAP EMEA Kalite Ödülleri 2012 13-15 Kasım’da Madrid’de düzenlenen SAPPHIRE NOW etkinliğinde düzenlenen törenle duyuruldu. SAP’nin 10 kalite ilkesine uyum sağlayan, maliyetleri azaltan, yürütme zamanını kısaltan ve önemli avantajlar elde eden altı firma ödüllendirildi. Bu yıl Türkiye’den Altın Ödülü kazanan kurumlar büyük ölçekli proje kategorisinde Enerjisa, orta ölçekli proje kategorisinde ise Coca-Cola İçecek oldu. Gümüş Ödülü büyük ölçekli uygulama kategorisinde Borusan Güç Sistemleri ile Borusan Makine ve orta ölçekli uygulama kategorisinde Koza İpek Holding alırken, Bronz Ödül büyük ölçekli uygulama kategorisinde Coca-Cola İçecek’e ve orta ölçekli uygulama kategorisinde Hedef Grup’a verildi.

SAP ile kanser tedavisinde yeni ufuklar
SAP, MolecularHealth ile yaptığı işbirliği sonucunda SAP HANA platformu üzerinden sunduğu çözümle kanser tedavisini kişiselleştiriyor. SAP HANA, büyük verinin analizinin getirdiği zorlukların üstesinden kolaylıkla gelinebilmesini sağlıyor. Mobil cihazlarla uyumlu olan çözüm sayesinde SAP, kişiselleştirilmiş kanser tedavisinde bilgi destekli köklü bir değişimi destekliyor.

SAP Mobile Apps for Windows 8, mobil ve PC ile çalışanların verimliliğinin artmasına yardım edecek
SAP’nin SAPPHIRE NOW’da sunduğu yenilikler arasında Windows 8 için geliştirilen SAP mobil uygulaması da yer alıyor. Aynı zamanda SAP Afaria mobil cihaz yönetimi çözümü için de gelişmiş güvenlik sunan SAP, kurumların farklı cihazlar üzerinden Windows 8 ile daha iyi çalışmalarını sağlıyor. SAP’nin Windows 8 için geliştirdiği, yenilikçi mobil uygulamaları arasında SAP WorkDeck, SAP Manager Insight, SAP Learning Assistant, SAP Interview Assistant, SAP Customer Financial Fact Sheet ve SAP GRC Policy Survey bulunuyor.

SAP yenilikleriyle kurumlar değer kazanacak
SAP’nin SAPPHIRE NOW’da tanıttığı yeni çözümleri kurumlara pek çok alanda değer katıyor. SAP® 360 Customer (SAP® 360 Müşteri) çözümü ile şirketler müşterileriyle her zaman, her yerde, herhangi bir cihaz üzerinden iletişimde olarak kesintisiz müşteri hizmeti sunabiliyorlar. SAP ve bir SAP şirketi olan Ariba’nın birleşmesi sonucunda ise 1 milyon şirket dünyanın en büyük iş ağını oluşturarak 15 yılı aşkın sürede oluşturulan içerikten faydalanabiliyor. SAP Financials OnDemand çözümü gerçek zamanlı finansal işlemlerin başarıyla yapılmasını sağlarken, kritik uygulamalara yönelik analitik ve metin işleme gibi işlemler SAP HANA’da bir araya geliyor. SAP’nin SAP HANA platformu üzerinden sunduğu 30’dan fazla gerçek zamanlı çözüm de kurumların değer ve hız kazanmasına yardımcı oluyor.

SAP tüm bunlara ek olarak bulut bazlı uygulamaların geliştirilmesini desteklemek için SAP NetWeaver Bulut Uygulamaları Partner Program’ı başlattı. SAP ile bu alanda işbirliği yapan iş ortakları, bulut uygulamalarını SAP Store’da satışa sunabilecekler.