ŞİRKETLER, SAP ÖNGÖRÜYE DAYALI ANALİZ YAZILIMI İLE BÜYÜK VERİYİ DAHA İYİ KULLANIYOR

İstanbulSektörlerin trendlerini öngörerek kurumlara rekabet avantajı sağlayan SAP Öngörüye Dayalı Analiz (SAP Predictive Analysis) yazılımı piyasaya sürüldü. Tek başına kurulabilen SAP Öngörüye Dayalı Analiz, güçlü öngörü becerilerini ortaya çıkarmak amacıyla SAP HANA platformu gibi diğer SAP yazılımlarıyla da kullanılabiliyor.

İşletmelerini analiz etmek için SAP’nin iş zekası çözümlerini kullandıklarını ve SAP HANA geçişiyle birlikte hissedilir faydalar sağladıklarını belirten CIR Food CIO’su Luca Baccarini, “Şimdi de müşteri talepleri ve alışkanlıklarındaki dalgalanmaları daha isabetli biçimde öngörmemiz, buna bağlı olarak da satış döngülerini ve çalışanların farklı görevlere atanma sistemini iyileştirmemiz gerekiyor,” dedi. Bu hedeflere basit ve entegre bir yöntemle ulaşmak için SAP Öngörüye Dayalı Analiz çözümünü tercih ettiklerini belirten Baccarini, “Öngörüye dayalı analiz araçları ile SAP HANA’yı bir arada kullanmak, karar alma süreçlerimizi iyileştirerek müşterilerimize daha iyi hizmet sunma olanağı tanıyacak,” diye ekledi.

SAP Öngörüye Dayalı Analiz şunları sunuyor:
  • Öngörüye dayalı modeller tasarlamak için kullanımı kolay bir ortam
  • Veriyi elde edip yönetme becerisi ve gömülü SAP Görsel Zeka yazılımıyla sonuçları görselleştirebilme
  • SAP HANA’daki gömülü öngörüye dayalı analiz kütüphanesi sayesinde hızlandırılmış öngörüye dayalı, analitik, genişletilmiş veri kapsamı ve iyileştirilmiş model puanlama
  • R ile SAP HANA arasında uyumlu çalışabilme sayesinde dünyadaki en popüler açık kaynak projelerinden birinde bulunan tüm istatistiksel fonksiyonları kullanabilme

Veri analistleri, SAP Öngörüye Dayalı Analiz çözümünü kullanarak etkinlikler için karmaşık öngörü modellerini sezgisel olarak tasarlayabiliyor. Bu etkinliklerin içerisinde talep veya ürün satışlarının tahmini, satış fırsatları ya da satın alma davranışlarını belirleyen kilit etkenler, etkili trendleri ortaya çıkarmak, iş ile veri korelasyonunu anlamak ve olağandışı durumları tespit etmek yer alıyor. Bahsi geçen beceriler başta satış, pazarlama, risk yönetimi, yönetişim ve güvenlik olmak üzere, veri hassasiyeti bulunan tüm işlevlere katma değer sağlıyor.