ECZACIBAŞI İNTEMA’YA İKİ BÜYÜK ÖDÜL

İstanbulEczacıbaşı İntema, BTC danışmanlığında yürüttüğü ve Türkiye’nin ilk satış odaklı sosyal ağı olan IntemaLive Projesi ile hem perakende sektörünün en prestijli ödülü olan Perakende Güneşi Özel Ödülü’nü hem de Eczacıbaşı inovasyon Yarışması’nda E-dönüşüm Ödülü’nü alarak büyük bir başarıya imza attı.

Müşteri memnuniyetini esas alan keyifli ve rekabetçi bir platform olarak kurgulanan IntemaLive, tüm mağazalar ve çalışanlar arasında anlık bilgi alışverişine imkan sağlıyor. Çalışanların bilgiye mekandan ve zamandan bağımsız şekilde kolay ulaşımını; müşterilerin satın almak istedikleri ürünle ilgili bilgilendirilme ve karar verme sürelerini kısaltarak zaman tasarrufu sağlıyor.

Sosyal medya kullanımını, günlük hayatlarının vazgeçilmez bir parçası olarak gören Y kuşağının ihtiyaçlarını göz ününde bulunduran IntemaLive, yılda 3.275 saatlik işgücü ve 645.000 TL’lik mali tasarruf sağlarken, çalışanlara anlık olarak satılan her üründen ne kadar su tasarrufu sağlandığı ve bu sayede kaç ağaç dikildiğinin bilgisini de vererek, keyifli bir rekabet ortamı yaratıyor.

VitrA ve Artema ürünlerinin satışa sunulduğu İntema mağazalarının tüm çalışanları arasındaki bu proje teknolojik altyapı olarak SAP ERP ile entegre bir şekilde çalışan SAP NetWeaver Portal, Java ve HTML5 bileşenleri ile güvenli, esnek ve görsel açıdan güçlü bir yapıya kavuşturulmuştur.