İSTANBUL ECZA KOOPERATİFİ SAP PROJESİ HAYATA GEÇTİ

İstanbulİstanbul Ecza Kooperatifi’nin iş süreçleri BIZCON’un uygulama danışmanlığı ile SAP’ye taşındı. SAP Türkiye’nin ana yüklenici olduğu proje kapsamında İstanbul Ecza Kooperatifi iş süreçlerini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde gerçekleştiriyor. Proje, Bursa Eczacılar Kooperatifi sonrasında uygulamaya alınan bir diğer başarılı SAP uygulaması oldu.

SAP’nin GOLD kanal iş ortağı olan BIZCON, sektöründe dünyadaki ilk örnek olma özelliği taşıyan SAP projesi kapsamında İstanbul Ecza Kooperatifi’nin (İSKOOP) iş süreçlerini SAP’ye taşıyarak sistemi 01 Ağustos 2012 tarihinde kullanıma açtı.

İlaç dağıtım sektöründe büyümeyi hedef olarak belirleyen İSKOOP, BIZCON danışmanlığında temel lojistik ve finansal modüllerinde, portal ve iş zekası uygulamalarında SAP çözümlerini kullandı. Proje kapsamında İSKOOP iş süreçlerinde iyileştirmeyi gerçekleştirdi, eczacılar ile birlikte iş performansını ve memnuniyeti üst düzeye çıkardı.

Hayata geçirilen proje Sağlık Bakanlığı tarafından devreye alınmış olan İlaç Takip Sistemi’nin gerektirdiği çalışma esaslarını destekler şekilde tasarlandı. Kullanılan sistem sayesinde, ilaç dağıtım sistemine özgü karmaşık ve detaylı kampanyalar daha hızlı ve kolay bir şekilde hayata geçirilmeye başladı. Hızlı sipariş giriş ekranları aracılığıyla işlem başına girişler 2,5 saniyeye kadar indirilerek hızlandırıldı. Kullanıcı dostu nakliye ve depo yönetim kokpit ekranları ile çalışanların günlük rutin işleri optimize edildi. Depo yönetim kokpiti, radyo frekansı (RF) terminalleri, merkez-şube besleme fonksiyonalitesi ve kare kod takip sistemi de proje kapsamında devreye alındı.