SAP TÜRKİYE ÇALIŞANLARI, GÖRME ENGELLİLERE YÖNELİK İNTERNET KÜTÜPHANESİ İÇİN KİTAP SESLENDİRDİ

SAP TürkiyeSAP Türkiye, Türkiye’nin sosyal gelişimine katkıda bulunmaya yönelik kurumsal sosyal sorumluluk çalışmalarına bir yenisini daha ekledi. Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı’na (GETEM) destek olan SAP Türkiye, 10 Ocak’ta GETEM yetkilileriyle bir araya geldi. Gönüllü çalışanlar, bilgilendirme ve eğitimin ardından internet kütüphanesi için kitap seslendirdi.

SAP Türkiye, “Daha iyi bir dünya için toplumsal yaşama destek” ilkesiyle EMEA (Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgesini kapsayan kurumsal sosyal sorumluluk girişimi çerçevesinde yeni projeler gerçekleştirmeye devam ediyor. SAP Türkiye son olarak Boğaziçi Üniversitesi Görme Engelliler Teknoloji ve Eğitim Laboratuvarı’na (GETEM) bağışta bulundu. 10 Ocak Perşembe günü GETEM yetkilileriyle bir araya gelen SAP Türkiye gönüllüleri Görme Engellilere Yönelik İnternet Kütüphanesi için kitap seslendirme eğitimi aldı.

SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin, böyle anlamlı bir bağış yapmaktan gurur duyduklarını belirterek, “GETEM, Boğaziçi Üniversitesi bünyesinde, görme engellilere yönelik hizmet vermek amacıyla kurulmuş bir kurumdur. Kurumsal sosyal sorumluluk projemiz kapsamında gönüllü çalışanlarımızın bilgisayarlarına ilgili program kuruldu. Böylece çalışanlarımız GETEM’in belirlediği kitaplardan bölümler seslendirerek projeye destek verecekler. SAP Türkiye olarak böyle önemli bir çalışmada yer almanın gurur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Önümüzdeki dönemde de kurumsal sosyal sorumluluk girişimlerimizle toplumsal yaşama destek olacak projeler gerçekleştirmeye devam edeceğiz” dedi.

SAP Türkiye çalışanları kitap seslendirdi
GETEM yetkilileri, SAP Türkiye çalışanlarına GETEM ve faaliyetleri hakkında bilgi verdi. SAP Türkiye gönüllüleri aynı zamanda sesli kitap kütüphanesine bağışlanmak üzere kitap okunmasına yönelik bir eğitim aldılar. Gönüllü çalışanlar, bilgisayarlarına kurulan programları kullanarak demo kaydedecek. Demo’ları uygun bulunan gönüllülerin seslendireceği kitaplar, Görme Engellilere Yönelik İnternet Kütüphanesi’nde, görme engelli vatandaşların kullanımına sunulacak.