EN KAPSAMLI RESMİ NBA İSTATİSTİK SİTESİ NBA.COM/STATS AÇILDI

İstanbulHouston – Amerikan Ulusal Basketbol Ligi (NBA) ve SAP, NBA.com’da basketbol severlere sınırsız sayıda resmi NBA istatistiği ve analizine etkileşimli erişim imkanı sağlayan NBA.com/Stats adresini hayata geçirdi. Gerçek zamanlı SAP HANA platformundan güç alan NBA’in benzersiz istatistik portali, tüm basketbol hayranlarına ve basına ücretsiz olarak ligin tüm resmi istatistik tarihini sunuyor. Daha önce yalnızca lig ve NBA takım personeli tarafından erişilebilen veriler şu şekilde sıralanıyor:

  • Tüm NBA Box Skorları: Aralarında 1962’de Wilt Chamberlain’in 100 puanlık ve 2006’da Kobe Bryant’ın 81 puanlık oyunları gibi unutulmaz maçların da yer aldığı, 1946-47 sezonuna kadar uzanan tüm NBA box skorları portalde bulunacak.
  • İleri Düzey Şut Tabloları: Hücum ve savunma performansını gösteren şut ekranları, “hot spot’lar” ve daha fazlasıyla kapsamlı şut tabloları yer alacak.
  • En İyi Dizilim Kombinasyonları: Son altı sezonun en iyi ikiden beşe kadar adam dizilim kombinasyonları, birçok farklı istatistiksel kırılıma göre sıralanabilecek.
  • Derinlemesine İstatistiksel Kırılımlar: Sahip olma başına, yakalama başına, etkinlik başına, oyuncu/takım karşılaştırmaları ve diğer derinlemesine istatistikler, pek çok kırılım seçeneğiyle hizmetinize sunulacak.
  • Tüm NBA Oyuncuları İçin Oyuncu Sayfaları: NBA tarihinde yer alan tüm oyuncular için ayrı istatistik sayfaları hazırlanacak.

NBA.com/Stats portali, kullanıcılara sezgisel ve yüksek görselliğe sahip bir arayüz ile resmi lig, takım ve oyuncu istatistikleriyle gerçek zamanlı olarak etkileşim kurup onları analiz etme olanağı tanıyor. Ayrıca NBA.com/Stats içerikleri Twitter, Facebook ve Google+ gibi sosyal ağlarda paylaşılabiliyor.

Yeni NBA.com/Stats sayfasının açılışında SAP de sunum ortağı olarak yer alıyor. Temmuz 2012’de duyurulan SAP ve NBA çok-yıllık pazarlama ortaklığı, SAP’yi NBA’in Resmi İş Analitik Yazılım Partneri yapmıştı. Ortaklık ayrıca Kadınlar Ulusal Basketbol Ligi (WNBA) ve NBA Development League (NBA D-League) oluşumlarını da kapsıyor.

SAP, HANA’nın yanı sıra NBA SAP BusinessObjects İş Zekası (BI) çözümlerini de kullanarak SAP BusinessObjects Explorer ve SAP Landscape Transformation yazılımlarıyla ileri seviye analizler gerçekleştirecek ve sitedeki resmi istatistikleri destekleyecek.