ERİCSSON VE SAP, BULUT TABANLI MAKİNELER ARASI İLETİŞİM ÇÖZÜMLERİYLE KURUMSAL VERİMLİLİĞİ ARTIRACAK

İstanbulBarselona – Makineden makineye iletişim teknolojilerindeki artan talebe yanıt vermek isteyen Ericsson ve SAP; bulut tabanlı, makineden makineye iletişim (M2M) çözümlerini ve servislerini dünyanın dört bir yanındaki operatörler aracılığıyla kurumlara pazarlayıp satmak için anlaşma imzaladı. Resmi duyurusu 25-28 Şubat’ta Barselona-İspanya’da düzenlenen Mobile World Congress’te yapılan anlaşma kapsamında sunulacak çözümler, Ericsson ve SAP’nin M2M içindeki birleşik “hizmet olarak yazılım” (SaaS) çözümlerini baz alacak.

Ericsson Device Connection Platform & Service Enablement Platform üzerine kurulu Ericsson servisleri, çözümleri, teknolojisi ve şebeke operatör altyapısı ile SAP HANA platformu üzerindeki kurumsal iş çözümleri, şirketlerin müşteri ihtiyaçlarına eskisinden de hızlı yanıt vermek için yenilikçi ve daha iyi yollar bulmalarına olanak tanıyacak.

Kurumların bugüne kadar M2M çözümleri benimsemesinin önünde bazı engeller bulunuyordu; birden fazla endüstride uçtan uca kapsamlı çözümlerin ve çok-uluslu kurumların ihtiyaç duyduğu uygun global kapsama bağlantı çözümlerinin olmaması bu engellerden arasındaydı. Ericsson ve SAP bir takım olarak bulut bazlı bağlanmış bir çözüm ile operatörlere bu engelleri aşma ve aynı zamanda en düşük ön uç yatırımıyla fayda sağlama imkanı sunacak. Bahsi geçen yeni çözüm ve hizmetler ayrıca bakım, uzaktan hizmet, envanter, lojistik ve rol ulaşım yönetimi, satış ve müşteri deneyimi yönetimi gibi önemli iş süreçlerinde kurumsal verimliliği iyileştirmeye yardımcı olacak.

Operatörler tarafından kurumlara servis olarak sağlanacak ortak M2M altyapısı ve sektöre özel çözümlerle ilgili olarak Ericsson ve SAP iş modellerini operatörlerle görüşmeyi sürdürüyor. SAP, pazarda öncü mobil, bulut bilişim ve büyük veri analitiğinin yanı sıra bu teknolojileri 24 farklı endüstriye özel ve güçlü çözümler oluşturmak için bir araya getirmede derinlemesine deneyime sahip bulunuyor.

SAP AG Eş Başkanı Jim Hagemann Snabe, yapılan bu duyuruyu, inovasyonu dünyanın dört bir yanındaki müşterilerle birlikte gerçekleştirerek onların M2M talebini karşılamaya yönelik SAP-Ericsson ortak vizyonunun ilk adımı olarak açıkladı. SAP AG Eş Başkanı; sunulacak basit, uygun maliyetli ve hızlı uygulanabilir çözümler sayesinde müşterilerin M2M’i benimsemesine engel olan bariyerleri birlikte yıkacaklarını belirtti.