ENERGAZ, BTC DANIŞMANLIĞINDA SAP DÖNÜŞÜM PROJESİNE BAŞLADI

İstanbulAksaray, Ereğli, Karaman, Denizli, Konya, Antalya, Niğde-Nevşehir, Çorum, Uşak, Erzincan, Aydın illerini kapsayan, 500 bin aboneye, 980 bin metreküp doğalgaz dağıtımı gerçekleştiren Energaz Gaz Elektrik Su Dağıtım A.Ş. (ENERGAZ) SAP Dönüşümü Projesine BTC Bilişim Hizmetleri A.Ş. (BTC) ile başladı.

Proje kapsamında, Energaz bünyesinde yer alan 9 gaz dağıtım şirketi (Aksaraygaz, Netgaz, Karamangaz, Kentgaz, Gaznet, Olimposgaz, Kapadokya Doğalgaz, Erzingaz, Aydıngaz), 1 toptan satış şirketi ve 1 holding şirketi olmak üzere toplam 11 şirketin iş süreçlerinin uçtan uca SAP çözümleri ile daha etkin ve verimli bir yapıya dönüştürülmesi planlanıyor. Böylelikle, anlık bilginin mobil teknolojilerle desteklenerek hem sahadaki çalışanların performansını artırması hem de yöneticilerin karar destek süreçlerini zenginleştirmesi hedefleniyor.

Projede, Mali Muhasebe, Sabit Kıymet Yönetimi, Maliyet Muhasebesi, Malzeme Yönetimi, Kalite Yönetimi, Satış Dağıtım, Proje Yönetimi, Bakım Onarım, İnsan Kaynakları, Veri Ambarı, Mobil Saha Uygulaması (Syclo), SAP IS-U uygulamalarından Abone Yönetimi, Cihaz Yönetimi, İç Tesisat, Tahakkuk ve Faturalama, Sözleşme Muhasebesi, Müşteri Etkileşim Merkezi, Müşteri ve Satıcılara için online işlemlerin gerçekleştirileceği Portal Uygulamaları, Open TEXT Doküman Yönetimi Sistemi ve raporlama uygulamalarının BTC’nin danışmanlığında 1 yıllık bir sürede devreye alınması planlanıyor.