MAKASAN BÜYÜME HEDEFLERİNE SAP İLE ULAŞACAK

İstanbulÖnümüzdeki kısa vadede oldukça agresif ve ciddi büyüme hedefleri olan Makasan Makine Kalıp San. ve Tic. AŞ. BSM Consulting aracılığı ile SAP projesini başlatarak hedefe doğru ilk adımı attı.

B/S/H, Sunny , Aro Tubi gibi beyaz eşya ve otomotiv sektöründeki yerli/yabancı büyük firmaların tedarikçilerinden olan Makasan Makine Kalıp San. ve Tic. AŞ, 1977 yılında kurulan ve halen 5150 m² kapalı alanda bulunan fabrikası ile 175 kişilik personele sahiptir. 14.000 m² kapalı alana sahip olacak yeni fabrika projesini ise 2013 yılı ortasında hayata geçirecek olan Makasan Makine Kalıp San. ve Tic. AŞ. bu büyüme ile artan ERP ihtiyaçlarını SAP ile çözümleyecek.

BSM Consulting, Ocak 2013 tarihinde başlattığı Makasan Makine Kalıp San. ve Tic. AŞ. SAP ERP projesinde verimliliği en üst seviyeye taşıyarak, tüm operasyonlarını daha kolay planlayabilen ve denetleyebilen bir sistem organizasyonunu hayata geçirmeyi hedefliyor.

BSM Consulting ‘in alanında uzman danışmanlar ile projeyi canlıya geçirmeyi planladıkları Temmuz 2013 tarihinden itibaren Makasan Makine Kalıp San. ve Tic. AŞ.’ni komple bir ERP sistemine kavuşturarak;

-Maliyet Muhasebesi ve Kontrol (CO), Mali Muhasebe (FI) uygulamaları ile birden fazla uygulama ile tutulan muhasebe kayıtlarını ve raporlamaları tek uygulama üzerinden yapabilecek.

-Üretim Planlama (PP), Satış Dağıtım (SD), Malzeme Yönetimi (MM), Bakım Onarım (PM), Kalite Yönetimi (QM) uygulamaları ile üretim öncesi ve sonrasındaki aşamaların kontrolü ile kârlılık ve verimin optimize edilmesini sağlayacak.

-İş Zekası (BI) uygulamaları ile de verileri anlaşılabilir bir şekilde yorumlayarak karar alma mekanizmasını daha güçlü kullanmalarını sağlayacaktır.