SAP VE KOÇSİSTEM İŞBİRLİĞİ BİR ÜST SEVİYEYE TAŞINDI!

İstanbulKoçSistem, Mayıs 2013 tarihinde, SAP ActiveEmbedded destek sözleşmesini imzaladı ve SAP Enterprise Support bakım anlaşmasını bir üst seviyeye çıkardı.

SAP ActiveEmbedded hizmeti SAP’nin küresel destek birimi olan SAP Active Global Support tarafından sunuluyor. Bu hizmetin temel amacı; uzaktan ve müşteri yerinde verilen hizmetlerle SAP müşterilerinin proje ve işletim ortamlarını proaktif şekilde desteklemek.

KoçSistem’e sunulan SAP ActiveEmbedded hizmet içeriği, özellikle SAP Solution Manager merkezli Operations Control Center programına odaklanıyor. 11 yıldır veri merkezi müşterilerine SAP teknolojileri alanında işletim hizmeti ve teknoloji danışmanlığı veren ve sertifikalı SAP Hosting Center yönetimi yapan KoçSistem, müşterilerinin SAP sistemlerini teknik açıdan izlemek için 2012 yılından bu yana SAP’nin Solution Manager ürününü kullanıyor. Şirket, Operations Control Center programı ile bu ortamın mimarisini ve yönetim hizmetlerini çok daha gelişmiş bir yapıda sunmaya başlayacak.

Yeni anlaşmalarla iki şirket arasındaki işbirliği güçleniyor!

KoçSistem, kurumsal müşterilerine yönelik son üç yıldır verdiği bulut bilişim hizmetlerini, Nisan 2013 itibariyle Maximus markası altında vermeye başladı. Bulut bilişim konusunda, 2008 yılından bu yana çalışmalarını sürdüren şirket, 100’ü aşkın müşterisine Maximus bulut bilişim hizmetleri kapsamında; altyapı, platform ve uygulama hizmetleri sunuyor (http://bulut.kocsistem.com.tr). KoçSistem, sahip olduğu zengin hizmet kataloğuyla müşterilerine; esnek yapılandırma, güvenli altyapı, teknoloji uzmanlığı, yönetim kolaylığı, maliyet avantajı ve zaman tasarrufu gibi önemli avantajlar sağlıyor.

SAP ve KoçSistem, SAP ActiveEmbedded kapsamında, sanallaştırma ve bulut teknolojileri; tasarım, uygulama ve yönetim konularında da işbirliği yapma kararı aldı. SAP Landscape Virtualization Management yazılımı, sanallaştırma platformlarına olan gelişmiş entegrasyon özellikleriyle yönetim kolaylığı, kaynak, zaman ve maliyet tasarrufu sağlıyor. KoçSistem, SAP Landscape Virtualization Management yazılımını kullanarak fiziksel ve sanal SAP sunucularını bundan böyle merkezi bir noktadan yönetecek.

SAP ve KoçSistem, son dönemde imza attıkları anlaşmalar çerçevesinde artırdıkları organizasyon ve altyapı kabiliyetlerinden aldıkları güçle işbirliklerine bir yenisini daha ekledi ve SAP’nin Türkiye’de tanıtımını bu sene yaptığı yeni ürünü “Premium Destek Hizmetlerini” kurumsal şirketlere sunma hedefi ile çalışmalarını başlattı.