SAP STUDENT ACADEMY, ÜNİVERSİTE ÖĞRENCİLERİNE ONLINE EĞİTİM VERİYOR

İstanbul– SAP AG, bilgi ve iletişim teknolojileri sektöründeki yetenek açığını kapatma stratejisi kapsamında yeni bir online eğitim programını tanıttı. Üniversite öğrencilerinin ihtiyaçlarına özel olarak hazırlanan SAP Student Academy programı, öğrencilerin ders içinde SAP sertifika programlarını tamamlamalarını sağlayarak üniversitelere yüksek değer kazandırıyor. Program kapsamında iş uygulamaları, veritabanı ve teknoloji, iş analitiği ve mobilite pazar kategorilerindeki temel SAP sertifikasyonları bulunuyor.

SAP Education ve SAP University Alliances ortak girişimiyle kurulan SAP Student Academy, yüksek değer ve e-öğrenme içeriğiyle, üniversitelerde SAP sertifikasyon müfredatının daha fazla yer edinmesini hedefliyor. SAP Education tarafından sağlanan yaygın e-akademi sertifikasyon eğitimine erişim sağlayan program, SAP sertifikasyonu için gerekli yetkinlik ihtiyacını gideren ve simülasyon, demo ve egzersiz gibi destek niteliğinde öğrenme bileşenlerini de barındıran kapsamlı e-öğrenme kurslarına katılım olanağı tanıyor. SAP Student Academy içerisindeki e-öğrenme içerikleri üniversitelere indirimli fiyatlarla sunularak, iş dünyasının ihtiyaç duyduğu bilgi birikimine öğrencilerin erişimi kolaylaştırılıyor.

Öğrenciler, bir SAP çözümüne yönelik eğitim ortamında kazandıkları bilgi birikimini uygulamaya dökmek için belirli bir süre boyunca eğitim sunucularına erişebiliyor. Öğrenim sırasında içerikle ilgili soruları olan öğrenciler ise SAP Education tarafından sunulan uzaktan gözetmen desteğini alabiliyor. SAP Student Academy aracılığıyla üniversiteler, abonelik sistemine dayalı geniş bir e-öğrenme kütüphanesine erişerek öğrencilerine tüm SAP çözüm alanlarında bilgi birikimlerini genişletme fırsatı sunuyor.

“SAP Student Academy ile üniversite düzeyinde ve SAP HANA dahil tüm SAP çözüm alanlarında nitelikli bir SAP kaynağı geliştirme yolunda büyük bir adım atıyoruz” diyen SAP Education Kıdemli Başkan Vekili ve Global Başkanı Markus Schwarz, SAP çözümleri hakkında bilgi sahibi olan öğrencilerin üniversite sonrasında iş dünyasına adım attıklarında ekstra avantaj sahibi olacaklarının altını çizdi. “Online öğrenme formatı sayesinde öğrenciler kurs içeriğine istedikleri her yerden, her cihazdan ulaşabilmenin esnekliğini yaşayacaklar.”

SAP University Alliances Global Başkanı Ann Rosenberg, SAP Student Academy’nin, SAP’nin mesleki içeriğe sahip mevcut öğrenme programlarını ve eğitim sistemlerini güçlendirmek için özel bir fırsat sunduğunu belirtirken, üniversitelere de geniş SAP ağının bir parçası olma imkanı tanıdığını vurguladı: “Müfredatı daha fazla SAP içeriğine yer verecek şekilde genişleten eğitimciler, öğrencilerinin SAP sertifikasyonu edinmelerine yardımcı olabilecek.”