SARTEN AMBALAJ, BÜYÜME HEDEFLERİNE SAP İLE ULAŞACAK!

İstanbul1972’den bu yana önce yurtiçine sonra da yurtdışına açılarak gıdadan endüstri ve kozmetiğe dek her türlü ürün için metal ve plastik ambalaj üretimi yapan Sarten Ambalaj, hızlı büyüme grafiğini sağlam bir altyapı üstüne kurma amacıyla SAP sistemine geçmeye karar verdi.

Sarten Ambalaj Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Sarıbekir konuyla ilgili şu açıklamayı yaptı: “Sarten Ambalaj olarak mevcutta 400 milyon dolarlık ciromuz ve 2500 çalışanımız ile Türkiye ve çevre ülkelerde lider ambalaj şirketi konumumuzu istikrarlı bir büyüme ile 2020’li yıllara taşımak istiyoruz. Bizi bu hedefimize yakınlaştıracağına inandığımız yazılım altyapısı yatırım araştırmasını yaparken, hem büyüme odaklılığımızda hem maliyet düşürme odaklılığımızda bize fayda sağlayacak en doğru sistemin SAP olduğuna karar verdik. Bu önemli projede her daim destek alabileceğimiz bir işortağı ile ilerlemek kritik önem taşımaktaydı. SAP Projemizi hayata geçirirken, itelligence Türkiye’yi seçerek beraber yola çıktık. Biz iyi bir eş arıyorduk ve itelligence Türkiye’nin bize uygun bir eş, uygun bir iş ortağı olduğuna inanıyoruz. Karşılıklı güven çok önemli ve itelligence Türkiye ile ilerleyerek hedefimize güvenle ulaşacağımıza inanıyoruz.”

itelligence Türkiye CEO’su Savaş Komban ise bu işbirliğinden duydukları memnuniyeti belirterek şunları ekledi: “Ambalaj, çok dinamik bir sektör. Tamamen müşterilerin ihtiyaçlarına göre şekilleniyor. Kendi yapısı gibi dinamik bir sistem üzerinden süreçlerini yönetmek ambalaj sistemi için özellikle hayati önem taşıyor. Bu amaçla biz de Sarten Ambalaj’ın üretimden sevkiyata dek tüm süreçlerinin (maliyet, muhasebe, insan kaynakları, raporlama, vb.) SAP ile yönetilmesine destek vereceğiz.”

SAP Türkiye Satış Destek Direktörü Erdem Şekeroğlu ise şunları vurguladı: “Sarten Ambalaj’ın dört hedefi var: Hızlı, kaliteli, ucuz ve çevreci olmak. SAP, tüm bu hedefleri hayata geçirecek yazılımlar üretiyor. Müşterilerimizin başarısı bizi çok heyecanlandırıyor. Türkiye’de muazzam potansiyele sahip şirketler var, Sarten Ambalaj da bunlardan biri. Sarten tarafında kurduğumuz 60 kişilik ekibimizle birlikte başarılı olacağımıza inanıyoruz.”