BULUT-TABANLI İK ÇÖZÜMLERİ

İstanbulİşletmeler klasik teknolojiler yerine bulut uygulamalarını giderek daha da artan bir hızla benimserken, SuccessFactors çözümleri İnsan Kaynakları (İK) platformlarına esneklik ve ölçeklenebilirlik kazandırıyor.

Deloitte’e bağlı bir analiz firması olan Bersin’in yaptığı bir araştırmaya göre, işletmelerin yüzde 57’si gelecek 18 ay içinde bulut-tabanlı yeni İK ya da yetenek yönetimi sistemlerine geçiş yapmayı planlıyor. Peki ama neden? Bu eğilimin gerekçelerini şöyle sıralayabiliriz:
  • Bulut-tabanlı hizmetler, işletmeleri sistem yükseltme külfetinden kurtarıyor çünkü sistem iyileştirmeleri tedarikçi firma tarafından yapılıyor.
  • Bulut üzerindeki İK uygulamaları modüler ve konfigüre edilebilir oluyor; değişen koşullara kolayca uyarlanabiliyor.
  • Bulut çözümleri çoğunlukla müşteri deneyimine dayanarak geliştirilmiş basit ve sezgisel kullanıcı arayüzleri sunuyor.
  • Bersin’in araştırmasına göre, kuruluşların büyük çoğunluğu halen çok sayıda İK sistemini bir arada kullanıyor ve bu nedenle de konsolidasyon istiyor. Bulut-tabanlı çözümler tek tedarikçiden alınıyor. Ayrıca maliyet avantajı ve kolay kurulum sağlıyor, ek donanım gerektirmiyor.
  • Entegre yetenek analizleri, kuruluşların yetenek stratejilerinin nihai kârı artıracak şekilde dönüştürülmesini sağlıyor.

Bir şirket ister geleneksel İK sistemini tamamen bulut üzerine taşımayı, ister temel İK sistemine dokunmadan bulut-tabanlı yetenek yönetimi sistemine geçmeyi hedeflesin, SuccessFactors’ın bulut-tabanlı çözümleri bu hedeflere ulaşılmasında kilit rol oynuyor. Her sektör ve her ölçekten şirkette, SuccessFactors ile kurum genelinde uyum, çalışan performansında optimizasyon elde ediliyor. Büyük ölçekli kuruluşlara yönelik uygulamaların bileşenleri, küçük ve orta ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarını da karşılayacak şekilde uyarlanabiliyor.

SuccessFactors’ın sunduğu entegre yetenek yönetimi çözümleri arasında şunlar yer alıyor: Eğitim; Performans ve Hedefler; İşe Alım; Tazminat; Görev Devri ve Gelişim; İş Gücü Planlama; kilit veriler, karşılaştırma noktaları ve en iyi uygulamaları da kapsayan İş Gücü Analizi; SuccessFactors Mobil; bütün İK sistemini bir arada tutan yeni nesil Çalışan Merkezli uygulama (Employee Central).

Üstelik SuccessFactors kullanıcıları isterlerse bütün uygulamaları, isterlerse sadece bazı uygulama gruplarını seçebiliyorlar. İhtiyaçlar değiştikçe yeni modüller kolayca eklenebiliyor.