SAP, BUSINESS ALL-IN-ONE ÇÖZÜMÜ İLE MAGIC QUADRANT’TA ÜST ÜSTE ÜÇÜNCÜ KEZ LİDER

İstanbulSAP, Gartner’ın “Ürün Odaklı Orta Ölçekli Şirketler için Tek Seferlik ERP Uygulaması Liderler Çeyreği” (Magic Quadrant) raporunda üst üste üçüncü kez lider seçildi. Raporda, SAP Business All-in-One çözümü, “uygulama becerisi” ve “vizyon bütünlüğü” açısından en yüksek puanı aldı. SAP’nin ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) liderliği 19 Eylül’de İstanbul’da yapılan SAP SME Summit etkinliğinde açıklandı.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan SAP İş Ortakları Çözüm Yönetimi’nden Sorumlu Başkan Yardımcısı Robert Vetter şunları ifade etti: “SAP olarak orta ölçekli kuruluşların da teknoloji gereksinimlerini karşılamak üzere yenilikçi çözümler bulmayı hedefliyoruz. Gartner raporunda liderliği almamız, bu alandaki ihtiyaçlara yönelik çalışmalarımızın doğru yolda olduğunu gösteriyor. SAP Business All-in-One çözümü ölçeklenebilir ve uygulaması kolay tasarımıyla, dünyanın her yerindeki müşterilerimizin işlerini büyütmek için gerekli değerleri elde etmelerini sağlıyor.”

SAP Business All-in-One, orta ölçekli ya da hızlı büyüyen küçük ölçekli şirketlere özel çözümleri içeriyor. Bu çözümler iş yaşam döngüsünün tamamını kapsayan entegre iş süreçlerini destekliyor. Çözümler SAP HANA platformu, SAP Sybase Adaptive Server Enterprise (SAP Sybase ASE) ve diğer onaylı veritabanları üzerinde çalışabiliyor. Ayrıca hem tesiste hem de özel bulut üzerinden uygulama mümkün oluyor. Halen 55’i aşkın ülkede 24.200’den fazla SAP Business All-in-One müşterisi bulunuyor. Bu müşteriler, 500’den fazla SAP Business All-in-One çözüm ortağı aracılığıyla hizmet alabiliyor.

Kaynak: Gartner Magic Quadrant for Single-Instance ERP for Product-Centric Midmarket Companies by Hesterman, Christopher, Montgomery, Nigel and Pang, Chris 11 September 2013