SAP FORUM 2013, İSTANBUL’DA 4000 KİŞİLİK KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

İstanbulSAP Türkiye, 20 Eylül Cuma günü SAP Forum İstanbul’da yaklaşık 4.000 kişiyi bir araya getirdi. Türkiye’nin en geniş katılımlı BT etkinliği olan SAP Forum İstanbul’da Mobilite, Bulut Bilişim, Veritabanı ve Analitik, Öngörüye Dayalı Teknolojiler ve Büyük Verideki Yenilikler konuları ele alındı.

İş ve teknoloji dünyasından önemli isimlerinin bir araya geldiği etkinlikte, SAP Global Yönetim Kurulu Üyesi Gerhard Oswald ile SAP Global Yürütme Kurulu Üyesi Bernd Leukert de konuşmacı olarak yer aldı. Organizasyon büyük ilgi görürken, SAP Kasabası’nda pek çok alanda gerçekleştirilen demo sunumlarında katılımcılar SAP’nin yenilikçi teknolojisini deneyimleme fırsatı buldu.

Teknoloji ve inovasyon konularında geniş içeriğe sahip olan SAP Forum, dünyaca ünlü iPad sihirbazı Simon Pierro’nun muhteşem gösterisiyle başlarken, SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin de “Kuantum Sıçraması” olarak adlandırdığı SAP atılımları hakkında konuştu. Keskin, tüm insanlık tarihi boyuncu ortaya çıkan veriden çok daha fazlasının son beş yılda oluştuğunu vurgulayarak rekabet edebilmek için kurumların teknolojiyi daha etkin kullanması ve yeni iş modellerine geçilmesi gerektiğini belirtti. SAP’nin 3 yıl önce 3 büyük atılımı gerçekleştirmeye başladığını ifade eden Keskin, “Bugün, üçüncü ve son adım kapsamında artık her yeni çözümümüzü mobil ortamlara uyumlu olarak pazara sunuyoruz,” diye konuştu.

20 paralel oturum, 11 farklı özel yuvarlak masa toplantısı, mikroforum oturumları, Design Thinking (Tasarım Odaklı Düşünce) Odaları, SAP Store (Mağaza), HANA demo alanı ile devam eden organizasyonda farklı endüstrilerden gelen yöneticiler ve CEO’lar, iş deneyimlerini, teknoloji vizyonlarını ve SAP’nin kendilerine kazandırdığı vizyonu ve SAP ile gerçekleştirdikleri dönüşümleri katılımcılara aktardı.

Ayrıca SAP Forum’da başarılı SAP projeleri de ödüllendirildi. Kalite Ödülleri Büyük Uygulama Kategorisi’nde Altın Ödülü Anadolu Endüstri Holding, Gümüş Ödülü Abdi İbrahim alırken, aynı kategoride Bronz Ödülü Akbank kazandı. Kalite Ödülleri Orta Uygulama Kategorisi’nde Altın Ödülü Mercedes Benz, Gümüş Ödülü Akçansa aldı. Kalite Ödülleri Küçük Uygulama Kategorisi’nde ise Altın Ödüle Mudo, Gümüş Ödüle Zorlu, Bronz Ödüle ise APS Tekstil layık görüldü.

Etkinlikte kurulan SAP Kasabası’nda pek çok demo sunumu gerçekleştirildi. Bulut Üzerinde İnsan Kaynakları Yönetimi Çözümleri, Mobilite, KOBİ’ler için SAP, Perakende için SAP, SAP Aktif Global Destek ve SAP HANA’nın deneyimlendiği SAP kasabası, konukların ilgi odağı oldu.

SAP ve Koruncuk Vakfı işbirliğiyle faaliyet gösterecek olan SAP Store’daki şık ve kullanışlı ürünlerden satın alan katılımcılar, korunmaya muhtaç çocukların geleceğine katkıda bulundu. Ayrıca katılımcılar, dünyanın sayılı Türk fotoğraf sanatçılarından Niko Guido’nun fotoğraf gösterisini büyük ilgiyle izlediler. SAP Forum’un kapanışı ise SAP çalışanlarından oluşan rock müzik grubu The Mindset’in sahneye çıktığı keyifli bir partiyle gerçekleşti.

SAP Forum İstanbul videolarına buradan ulaşabilirsiniz: bit.ly/sapforumonline