SAP İLE İLGİLİ BİLGİ KAYNAKLARINDAN NE KADAR FAYDALANIYORUZ?

İstanbulGünümüzde bilgiyi paylaşmak, bilgi teknolojileri çalışanları için çok büyük önem taşıyor. Artık hiç kimse projelerinde tecrübe edilmiş uygulamaları yeniden keşfetmek istemiyor. Bu yüzden uygulanmak istenen teknolojilere ait her türlü bilginin paylaşılması büyük önem arz ediyor.

SAP’nin en önemli avantajlarından birisi de bu bilgi paylaşımının çok çeşitli kanallar aracılığıyla sıklıkla yapılıyor olması. Üstelik bu bilgi kaynaklarının hemen hepsi ekstra bir ücret ödemeden faydalanabileceğiniz kaynaklar.

Karşılaştığınız bir sorunu arattığınızda, daha önce benzer bir sorunla karşılaşan birine ait bir kayda ulaşamamanız neredeyse imkansız gibi.

Bu kaynakların başında forumlar geliyor. scn.sap.com ve sap.ittoolbox.com bu forumların en sık kullanılanları. SAP üzerine açılmış ve cevaplanmış on binlerce konu başlığının içerisinde, birçok SAP çalışanı ve danışmanı, açılan kayıtlara doğru cevap verebilmek adına adeta yarışıyor.

SAP tarafından yayınlanan, geçtiğimiz aylarda detaylı bir şekilde sizlerle paylaştığımız Bestpractice dokümanları da projelerinizde mutlaka faydalanmanız gereken kaynakların başında geliyor.

Help.sap.com üzerinde bulunan tüm kütüphaneler ise SAP tarafından yayınlanan birçok dokümanı içeriyor ve modüllerin temel fonksiyonalitelerinin neler olduğunu öğrenebileceğiniz en önemli kaynakları oluşturuyor.

Service.sap.com içerisindeki ‘Release & Upgrade Info’ bölümü de en önemli bilgi kaynaklarından biri olarak gösteriliyor. Öncelikle, birçok ürüne ait installation guide’lar (kurulum kılavuzları) bu menünün altında yer alıyor; bununla birlikte kurulumunu planladığınız ürünlere ait Product Availability Matrix de yine aynı menü altında bulunuyor. Release Notes bölümünde ise yeni versiyonlarla gelen fonksiyonaliteleri öğrenmek mümkün.

Önümüzdeki günlerde, bahsettiğimiz bu bilgi kaynakları üzerine detaylı bir sunum yapacağız. SAP Forum’da gerçekleştireceğimiz sunuma ve standımıza sizleri de mutlaka bekliyoruz.

Saygılarımla,

Kerem Karabiber

SUGTURK – Genel Başkan

E-Posta:
kerem.karabiber@sugturk.org