SAP, MAGIC QUADRANT BİREYSEL BANKACILIK ÇÖZÜMLERİNDE ÜST ÜSTE YEDİNCİ KEZ LİDER

WalldorfSAP AG, Gartner, Inc. tarafından yayınlanan “Uluslararası Bireysel Bankacılık Temel Hizmetleri Liderler Çeyreği” (Magic Quadrant) raporunda üst üste yedinci kez liderliği elde etti. Bu sıralama sonucunda SAP hem “uygulama kapasitesi” hem de “vizyon bütünlüğü” açısından pazar lideri olarak kabul edildi.

Bu başarılı sonuçla ilgili bir açıklama yapan SAP Global Bankacılık Direktörü Falk Rieker şunları ifade etti: “Geniş kapsamlı portföyümüz sayesinde, temel bankacılık uygulamalarını analitikle, kurumsal mobiliteyle, gerçek-zamanlılıkla ve bulut teknolojisiyle birleştiren yenilikçi çözümler üretiyoruz. Gartner’ın bu raporunda elde ettiğimiz liderlik, temel bankacılık çözümlerimizin finans kuruluşlarının daha fazla verimlilik ve çeviklik kazanmasını sağladığını bir kez daha kanıtlıyor. SAP olarak, bir yandan müşterilerimizin süreçlerini standartlaştırırken diğer yandan da onların çok-kanallı bir ortamda fark yaratmalarını sağlama misyonunu benimsiyoruz.”

142 ülkede 12 binden fazla banka, tüm kanallarında daha fazla müşteri-odaklı olmak, maliyetleri azaltmak, karmaşık sistemleri sadeleştirmek, yasal düzenlemeleri ve uyum süreçlerini daha kolay yürütmek için SAP for Banking çözümlerinden yararlanıyor. SAP for Banking; bankacılık işlemleri, ödemeler, kişiselleştirilmiş teklifler, risk analizi gibi konularda yenilikçi çözümler sunuyor. Bu çözümlerin temelinde, SAP’nin 40 yılı aşkın finans sektörü deneyimi ve modern bankacılığa yönelik inovasyon anlayışı yatıyor.

Kaynak: Gartner “Magic Quadrant for International Retail Core Banking”, Don Free, Ethan Wang, 2013