SAP’NİN GLOBAL ÜRÜN GELİŞTİRME AĞINA KATILDIK

İstanbulSAP’nin dünyanın her yerinden kullanıcı grupları aracılığıyla duyurduğu ürün geliştirme ağı “Customer Connection” sürecine SUGTURK olarak katıldık. Bu katılım sürecinin ardından, artık ürün geliştirme sürecinde Türkiye olarak bizlere de önemli bir rol düşüyor.

Süreç şu şekilde işliyor:
  • SAP Global’in kullanıcı grupları yönetimleriyle her yıl bir araya gelmesiyle ürün geliştirmelerinde yoğunlaşılması gereken konular (Focus Topics) belirleniyor.
  • Belirlenen konular için talep toplama zamanları netleştiriliyor ve bu zamanlar yaklaştığında kullanıcı grupları aracılığıyla duyurular yapılıyor.
  • Duyuruların ardından talep toplama süreci başlıyor. Talepler herkes tarafından yapılabiliyor.
  • Toplanan tüm talepler Customer Connection portali üzerinde görüntülenebiliyor ve kullanıcıların oylama süreci başlıyor.
  • Talep toplama süreci tamamlandıktan sonra en fazla oy alan ve teknik anlamda geliştirilmesi mümkün olan süreçler yayınlanarak yaklaşık 3 ay kadar süren geliştirme sürecine başlanıyor.
  • Geliştirmeler tamamlanıp not olarak yayınlanıyor.

Customer Connection’a katılmak için ihtiyacınız olan tek şey service.sap.com’a da giriş yapabildiğiniz bir S-kullanıcısı (S000 şeklinde başlayan, SAP tarafından service.sap.com için bizlerle paylaşılan kullanıcı). Geliştirmeler için talep ve oylama yapacağınız portale https://cw.sdn.sap.com/cw/community/influence adresinden ulaşabilirsiniz.

En yakın geliştirme süreci ise Aralık ayında bizleri bekliyor. FI-GL, FI-AP ve CO raporlamaları konuları ile başlayan süreç için geliştirme talepleri 05.12.2013-31.01.2014 tarihleri arasında toplanmaya başlayacak.

Customer Connection programı ile bugüne kadar 453 geliştirme, yayınlanan toplam 56.400 not ile devreye alınmış durumda. Şu an dahi 150’den fazla geliştirme üzerinde çalışılmaya devam ediliyor.

Yapılan tüm geliştirmelere ait bilgilere de ayrı bir portalden ulaşmak mümkün: http://www.sapimprovementfinder.com/public/

Eğer sizler de yayınlanacak güncel geliştirme konuları üzerine bilgi almak istiyorsanız lütfen info@sugturk.org adresine mail atarak iletişim listemize katılın.

Not: SAP Customer Connection portalinin nasıl kullanılacağına dair Türkçe bir doküman hazırlıyoruz ve kısa zaman içerisinde sitemiz www.sugturk.org üzerinden yayınlayacağız. Doküman yayınlanana kadar İngilizce tanıtımlara, portalin sağ tarafında bulunan Help menüsü içerisindeki User Manual üzerinden ulaşabilirsiniz.

Saygılarımla,

Kerem Karabiber

SUGTURK – Genel Başkan

E-Posta: kerem.karabiber@sugturk.org