BOĞAZİÇİ ÜNİVERSİTESİ DE SAP ÜNİVERSİTE İŞBİRLİĞİ PROGRAMI’NA KATILDI

İstanbulTürkiye’nin önde gelen üniversitelerinden Boğaziçi Üniversitesi, SAP’nin dünya genelinde uygulanan ve akademik dünya ile iş dünyasını buluşturan SAP Üniversite İşbirliği Programı’na katıldı.

SAP, global çapta yürüttüğü Üniversite İşbirliği Programı (SAP University Alliances Program) ile öğrencilerine SAP sistemlerini ve SAP teorisini öğretmek isteyen üniversitelere destek veriyor. Bu Program’a dahil olan öğretim üyeleri, bütün SAP Üniversite İşbirliği Programı müfredatına, blog sayfalarına ve videolara erişim imkanı kazanıyor.

SAP’nin Boğaziçi Üniversitesi ile olan ilişkisi SAP Üniversite İşbirliği Programı ile sınırlı değil. SAP Türkiye geçtiğimiz yıl Üniversite’nin “Enter Prize Girişimcilik Yarışması”na sponsor olmuş, ayrıca SAP Türkiye ekibinden Cenk Sezgin’in liderliğinde Müşteriye Yönelik Tasarım Odaklı Düşünce Atölye Çalışmaları düzenlenmişti.

SAP Üniversite İşbirliği Programı, üniversitelerin Program’daki diğer okullarla işbirliği kurmasını, sınırsız sayılabilecek kadar çok bilgi, belge ve araştırmayı paylaşmasını sağlıyor. SAP Üniversite İşbirliği Programı’na üye üniversiteler ayrıca SAP eğitim partneri olabiliyorlar. SAP eğitim partneri olan üniversitelerdeki öğrenciler online SAP eğitimlerine avantajlı olarak erişebiliyorlar.

1988’den beri dünya çapında birçok ülkede faaliyette olan SAP Üniversite İşbirliği Programı’na üye üniversiteler, SAP lisanslarını ücretsiz olarak öğrencilerinin eğitim ve araştırma faaliyetlerinde kullanabiliyor, öğrencilerini sertifika sınavına hazırlama yetkisi kazanıyor ve böylece öğrencilerinin diğer mezunlara göre kariyerlerine daha avantajlı bir şekilde başlamalarını sağlıyor. Dünya çapında 1000’i aşkın üniversitenin yararlandığı SAP Üniversite İşbirliği Programı, Türkiye’de Ağustos 2010’dan bu yana uygulanıyor. Program kapsamında Bahçeşehir Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi, Marmara Üniversitesi, Doğu Akdeniz Üniversitesi, Doğuş Üniversitesi, İstanbul Kültür Üniversitesi, ODTÜ, Okan Üniversitesi, Özyeğin Üniversitesi, İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi, TOBB Ekonomi ve Teknoloji Üniversitesi, Atılım Üniversitesi, Melikşah Üniversitesi, Sakarya Üniversitesi, Beykent Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi yer alıyor.