ZEYNEP KESKİN, 2013 EMEA ÇEŞİTLİLİK ALANINDA LİDERLİK ÖDÜLÜ’NÜ KAZANDI

İstanbulÖzellikle çokuluslu şirketlerde çeşitlilik (diversity) son derece önemli bir kavram. Çeşitlilik yalnızca kültürel zenginlik ve uyum değil, aynı zamanda inovasyona açılan kapı olarak da değerlendirilebilir. Farklı kültürlerden, deneyimlerden ve birikimlerden gelen bireylerin kendilerini özgürce ifade edebildikleri ortamlar, inovatif fikirlerin yeşermesi açısından da kilit rol oynuyor. SAP, çeşitliliği teşvik etmek ve bu alanda yapılmış başarılı çalışmaları takdir etmek amacıyla yöneticilerine Çeşitlilik Alanında Liderlik Ödülü (Diversity Leadership Award) veriyor. Bu çerçevede, Ocak ayında SAP FKOM toplantısında takdim edilen 2013 yılı EMEA Bölgesi Çeşitlilik Alanında Liderlik Ödülü’ne SAP Türkiye Genel Müdürü Zeynep Keskin layık görüldü.

Zeynep Keskin, yöneticisi olduğu genç ve dinamik SAP Türkiye organizasyondaki farklılıkları destekleyerek, takımındaki cinsiyet, ırk, dil, bakış açısı, beceri gibi alanlardaki çeşitliliğin sunduğu müthiş gelişim potansiyelini çok iyi şekilde değerlendirdiği için 2013 EMEA Bölgesi Çeşitlilik Alanında Liderlik Ödülü’nü kazandı. Bilgi teknolojileri sektöründeki 24 yıllık kariyeri boyunca edindiği deneyim, kendi alanında fikir lideri ve yönetici olarak sahip olduğu saygınlık ve liderlik özellikleri ile Zeynep Keskin iki yıla yakın bir zamandır SAP Türkiye’nin Genel Müdürlüğü görevini yürütüyor.

FKOM açılış toplantısında ödülünü EMEA Başkanı Franck Cohen’den aldıktan hemen sonra da ‘İş Hayatında Başarılı Kadın Yöneticiler’ etkinliğine katılan Keskin, hayallerini ve fikirlerini gerçeğe dönüştürme konusunda kadın meslektaşlarına ilham veren bir konuşma yaptı. Keskin’in SAP Türkiye ailesine katılmasından sonra, kısa süre içinde yönetim kademesindeki kadın çalışanların oranı %43’e yükseldi. Bu oranın SAP genelinde %30 olduğu düşünülürse SAP Türkiye’nin kaydettiği ilerlemenin önemi daha da iyi anlaşılacaktır. SAP Türkiye Global Müşteri Operasyonları biriminde işe alınan yeni çalışanların da %52’si kadın.

Yetişmiş, kaliteli insan kaynağı anlamında sadece çeşitliliğe değil, yetenek yönetimine de büyük önem veren SAP Türkiye, global anlamda uygulanan Genç Yetenekler (Early Talent) sistemini de benimsiyor. Genç Yetenekler uygulamasında, gelecek vaat ettiği düşünülen gençler, SAP yöneticilerini adeta birer gölge gibi izleyerek onlarla birlikte toplantılara, müşteri ziyaretlerine, bire bir görüşmelere katılıyor. Bir mentorluk programı gibi kurgulanan ve bir anlamda “ustaların” yanında yetişmek şeklinde tanımlayabileceğimiz bu sistemi, Zeynep Keskin de bizzat destekliyor.

SAP ilkelerini ve etik değerlerini en iyi şekilde uygulayan Zeynep Keskin yönetimindeki SAP Türkiye ekibi, sunduğu yenilikçi çözüm ve teknolojilerle şirketlerin daha güçlü iş modelleri oluşturma, inovasyon ve büyüme ihtiyaçlarını karşılamaya devam edecek.