SAMPA OTOMOTİV, İŞ SÜREÇLERİNİ SAP ÇÖZÜMLERİYLE GELECEĞE TAŞIYACAK

İstanbulTürkiye otomotiv sektörüne ağır vasıta, çekici ve dorseler için yedek parça tedarik eden Samsun merkezli SAMPA Otomotiv, iş süreçlerini geleceğe taşıyacak teknolojiyi Anadolu Bilişim ile iki fazlı olarak hayata geçirmeye hazırlanıyor. Anadolu Bilişim’in SAMPA Otomotiv için geliştireceği çözüm SAP altyapısı üzerinde çalışıyor.

Her gün düzenli sevkiyatlarla ve dünya çapındaki dağıtım ağıyla her noktaya ürün ulaştıran SAMPA Otomotiv, 130 farklı ülkeye ihracat yapıyor ve Türkiye ekonomisinin dış ticaret gücüne destek veriyor. 68 bin metrekarelik çalışma alanı, 52 bin metrekarelik entegre üretim alanı ve 780 çalışanıyla yılda 120 bin ton mamul satışı gerçekleştiren SAMPA Otomotiv, 30 bin çeşitten oluşan ürün yelpazesiyle sektörde faaliyet gösteriyor. Eğitimi gelişimin temeli olarak gören firma, küçük ama etkili değişikliklerle büyük farklar yaratma vizyonuyla çalışanlarına çeşitli konularda sürekli eğitimler sunuyor. Verimliliğin devamlılığını sağlayan bu sistem, her birimde ayda iki kez, toplamda da çalışma saatinin %4’ünün eğitime ayrılmasıyla gerçekleşiyor.

SAP altyapısı üzerinde Anadolu Bilişim tarafından gerçekleştirilecek proje, SAMPA Otomotiv’in üç şirketi için iki fazlı olarak yapılacak. SAP projesiyle birlikte SAMPA Otomotiv’in Samsun ve İstanbul’daki iki ofisinde de SAP çözümleri kullanılmaya başlayacak. Projenin ilk fazı 1 Ocak 2015’te canlı kullanıma geçecek şekilde planlandı. İlk fazda Mali Muhasebe, Müşteri İlişkileri Yönetimi, Maliyet Muhasebesi, Saha Takip, Malzeme Yönetimi, Satış Dağıtım, Üretim Yönetimi, İnsan Kaynakları, İş Zekası ve Raporlama, Portal, Depo Yönetimi ve Proje Yönetimi modülleri devreye alınacak.

Projenin ikinci fazında Bakım Onarım, Kalite Kontrol, Proje Yönetimi, İnsan Kaynakları Performans Yönetimi, Doküman Yönetimi, Talep Planlama, Bütçe Yönetimi ve Ürün Yaşam Döngüsü modülleri devreye alınacak.