FARKLI ENDÜSTRİLERDE YETKİN ÇÖZÜMLERLE SAP FARKI

İstanbulBilgi teknolojilerinin en önemli özelliklerinden biri, sektörlerin ortak paydası olması. Hangi alanda faaliyet gösterirseniz gösterin, BT ile yolunuz mutlaka kesişir. Üstelik teknoloji ile ilişkiniz kısa süreli olmayacak, yenilikler ve güncellemelerle uzun süreli bir yolculuğa dönüşecektir. Ancak bu ortak paydanın ötesinde, biz “dikey uzmanlığa” da inanıyoruz. SAP olarak 25 farklı endüstriye hizmet veriyoruz. Bunların arasında özellikle Bankacılık-Sigortacılık, Telekomünikasyon, Perakende, Kamu, Enerji, Spor-Eğlence ve Sağlık endüstrilerinin bilgi teknolojilerinin etkin kullanımı açısından büyük bir potansiyele sahip olduğunu görüyoruz.

SAP olarak, bu endüstrilerdeki bilgi birikimimiz, edindiğimiz küresel deneyim ve uzmanlık sayesinde, söz konusu alanlarda faaliyet gösteren şirketlerin hızla büyümesine katkı sağlıyoruz. Bu konuda en güzel örneklerden biri, ülkemizde de son dönemde hızla gelişmekte olan Bankacılık-Sigortacılık sektörü. Geçtiğimiz ay düzenlediğimiz SAP Sigortacılık Günü etkinliğimizde de belirttiğim gibi, inovasyon ile dönüşümün, sigortacılık sektöründe başarı için etkin bir iş modeli olarak benimsenmesi gerektiğine inanıyoruz ve dünya genelinde 2000’den fazla sigorta şirketine çözüm ortağı olarak hizmet veriyoruz. Bu büyük sektörel yetkinliğimizi Türkiye’ye de yansıtmaktan dolayı mutluyuz.

Özellikle dikkat çekmek istediğim iki endüstri ise Spor-Eğlence ve Sağlık. Bu endüstrilerdeki BT uygulamalarının en büyük özelliği, paydaşlara doğrudan yansıyan, toplumsal fayda sağlayan uygulamalar olması. Örneğin SAP Sağlık çözümlerinin kullanıldığı bir hastanede elde edilen verimlilik, hız ve güvenilirlik doğrudan hastalara sunulan hizmetin kalitesine yansıtıyor. Öte yandan SAP üzerinden yapılan sportif analizler, sporcuların ve takımların olduğu kadar izleyicilerin de spordan aldığı keyfi artırıyor. Kısacası, her zaman söylediğimiz gibi, SAP hayatın her alanında, hatta belki de kimileri için sürpriz sayılabilecek endüstrilerde de varlığını gösteriyor, süreçleri dönüştürüyor ve deneyimleri farklılaştırıyor.

Endüstrilere yönelik dikey uzmanlığımızı, genel anlamda işletmelere yönelik yatay çözümlerimizle bir araya getirerek ve SAP’nin 42 yıllık global deneyimiyle Türkiye’deki ekibimizin bilgi birikimini buluşturarak, inovasyon, verimlilik, rekabetçilik ve tasarruf artışı sağlayan bilgi teknolojileri geliştirmeyi sürdüreceğiz.