SAP, 2019 Magic Quadrant’ta Satış Gücü Otomasyonu Alanında Lider Seçildi

Kurumsal uygulama ve yazılım alanında dünya lideri SAP, Gartner Inc. tarafından yayınlanan 2019 Magic Quadrant raporunda Satış Gücü Otomasyonu (SFA) alanında/kategorisinde ilk kez lider olarak gösterildi.

Gartner Inc.’a göre satış gücü otomasyonu, “Satış faaliyetlerinin, süreçlerin ve satış profesyonellerinin idari sorumluluklarının otomasyonunu destekleyen sistemler” şeklinde tanımlanıyor. Rapora göre SAP, uygulamadaki başarısı ve vizyonundaki bütünlük sayesinde bu alanda lider olarak seçildi.

SAP Bulut Satış Genel Müdürü Giles House, sonuçla ilgili şunları söyledi: Günümüzde başarılı olabilmek için, satış ekiplerinin kurum ile müşteri arasındaki tüm etkileşimlerden sorumlu olması gerekiyor. Satış temsilcileri, manuel veri girişi ve yönetimi işleriyle uğraşmak yerine, tüm verileri tek noktada toplayarak daha iyi bir satış deneyimi sunmaya ve , satın alma süreçlerini hızlandırmaya odaklanabiliyor. Satış Gücü Otomasyonu alanında Gartner Magic Quadrant lideri seçilmemiz, gelir hedeflerini aşmaya ve yeni müşteriler kazanmaya odaklanan yüksek performanslı satış ekipleri oluşturma yaklaşımımızın doğruluğunu kanıtlıyor.”

2019 Gartner Magic Quadrant raporunda Satış Performans Yönetimi kategorisinde de lider olan SAP, 2018 Gartner Magic Quadrant raporunda ise Yapılandırma, Fiyatlandırma ve Teklif Uygulama Paketleri alanında lider seçilmişti.

Satış Gücü Otomasyonu için Gartner Magic Quadrant’ın ücretsiz bir kopyasına erişin.