>

SAP Güney EMEA Bölge Başkanlığı görevine Claudio Muruzabal atandı

SAP, şirketin Güney Avrupa, Orta Doğu ve Afrika’dan oluşan Güney EMEA Bölge Başkanlığı görevine Claudio Muruzabal’ı atadı. Muruzabal, farklı bir liderlik fırsatı için SAP’den ayrılan Steve Tzikakis’in yerine geçecek.

Türkiye’nin de yer aldığı Güney EMEA* bölgesinde 75 ülkede, 24 ofis ve 5.000’e yakın çalışan ile faaliyet gösteren SAP, son beş yıl içinde bu bölgedeki iş hacmini iki kat artırdı.

 

SAP’ye 2015 yılında SAP Latin Amerika ve Karayipler Başkanı olarak katılan Claudio Muruzabal, teknoloji sektöründe 25 yılı aşkın liderlik deneyimine sahip. Teknoloji odaklı inovasyonun iş dünyasındaki rolü konusunda vizyoner bir isim olan Muruzabal, SAP’nin Latin Amerika bölgesinde büyük başarılara imza attı. Muruzabal, SAP’ye katılmadan önce, başarılı bir küresel yönetim ve BT danışmanlık şirketi olan NEORIS’de CEO görevini yürüttü. Eğitimin, girişimciliğin ve çeşitliliğin teşvik edilmesinin güçlü bir destekçisi olan Muruzabal, HITEC tarafından belirlenen, Latin Amerika ve İspanya BT sektörünün Top 50 En Etkili ve En Önemli Hispanik Profesyoneller listesinde yer aldı. 2019’da Amerika Konseyi tarafından ise Yılın Teknoloji Lideri gösterilerek Bravo Ödülü’nün sahibi oldu.

SAP’nin Müşteri Başarısından Sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Adaire Fox-Martin, “Claudio Muruzabal’ın liderliği, sağlam ilişkiler kurarak müşterilerimize güçlü iş sonuçları ve olağanüstü deneyimler sunmayı temel alıyor. Güney EMEA bölgesindeki müşterilerimizin Claudio’nun uzmanlığından büyük bir değer elde edeceklerine eminim. Steve Tzikakis, ​​SAP’de görev yaptığı 12 yıl boyunca müşterilerimiz için çok başarılı sonuçlara imza attı. Kendisinin müşterilerimize ve SAP’ye yaptığı katkıların etkisi, önümüzdeki yıllarda da devam edecektir.” dedi.

Muruzabal yeni göreviyle ilgili yaptığı açıklamasında şunları söyledi: “23 binden fazla müşterimizin ve 19 binden fazla iş ortağımızın bulunduğu Güney EMEA bölgesinde bu yeni görevi üstlenmekten onur ve heyecan duyuyorum. Güney EMEA, SAP için  dinamik bir pazarı temsil ediyor ve bu bölgede önemli büyüme fırsatları var. Müşterilerimizin SAP’ye yaptıkları yatırımdan fayda sağlamalarına ve potansiyellerinin tamamına ulaşmalarına yardımcı olmayı dört gözle bekliyorum.”

*Güney EMEA Bölgesi: Güney Avrupa (İtalya, İspanya, Portekiz, Türkiye, Yunanistan, İsrail), Orta Doğu ve Afrika’yı içermektedir.