>

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», SAP CONSULTING та «АГЕЛЕС» успішно завершили найбільше в Україні впровадження інтегрованого рішення з управління персоналом

Київ — Компанія SAP СНД, один із лідерів на ринку корпоративних програм, консалтингова компанія «АГЕЛЕС» і ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» (АМКР), провідне підприємство гірничо-металургійного комплексу України, оголосили про успішне завершення впровадження комплексного рішення для управління персоналом SAP ERP HCM (Human Capital Management). Проект бізнес-трансформації HR-процесів на основі рішень SAP став найбільшим в Україні за підсумками 2013 року й був нагороджений HR Wisdom Summit за наймасштабніше впровадження.

 

Проект подібного масштабу виконаний у стислі терміни — від моменту старту в грудні 2011 р. до продуктивної фази пройшло трохи більше року. Тепер локальна система SAP HCM в Кривому Розі інтегрована в глобальну систему SAP групи ArcelorMittal. У системі ведеться штатний розклад, проводиться розрахунок заробітної плати й облік робочого часу для 30 000 працівників АМКР — це близько 15% від усього числа працівників групи ArcelorMittal у світі. На базі відкритого Центру компетенції з підтримки впроваджених продуктів SAP ERP НСМ за перший місяць роботи пройшли навчання близько 300 користувачів.

 

Група ArcelorMittal прийняла рішення про модернізацію HR-процесів через те, що раніше наявна в компанії система обліку й розрахунку заробітної плати і кадрового обліку морально застаріла і потребувала значних затрат на супровід і доопрацювання, маючи при цьому серйозні обмеження з функціональності та масштабності. Так, наприклад, був відсутній зв’язок із централізованою системою кадрового обліку, реалізованої на базі рішень SAP.

 

Масштабний проект із впровадження SAP ERP HCM, генеральним підрядником якого виступив підрозділ SAP Consulting, а субпідрядником — компанія «АГЕЛЕС», дав змогу оптимізувати процеси управління персоналом підприємства відразу в кількох напрямах: розрахунок заробітної плати, адміністрування персоналу, організаційний менеджмент та управління часовими даними. У межах проекту впроваджена інтеграція з глобальною НСМ-системою групи ArcelorMittal в Бельгії — у ній збираються дані про всіх працівників у п’яти країнах.

 

«Для українського підрозділу ArcelorMittal важливо інтегруватися в глобальну структуру групи, вибудовуючи єдині процеси в усіх ключових областях, у тому числі — в управлінні персоналом. Рішення SAP ERP HCM, завдяки своїй масштабності та гнучкості, дає змогу розв’язати одне з найважливіших завдань у цьому процесі: оптимізувати управління персоналом з урахуванням єдиних корпоративних стандартів компанії та локальної специфіки, у тому числі — в галузі законодавства», — заявив Максим Матяш, регіональний директор SAP в Україні.

 

«Безумовно, це був один із найскладніших проектів SAP в Україні, враховуючи масштаб підприємства та завдання з інтеграції української системи SAP із глобальною системою ArcelorMittal. Вирішальним фактором для успіху проекту, звісно ж, виявились підтримка керівництва ArcelorMittal Кривий Ріг і кваліфікація команди проекту, як зі сторони ArcelorMittal, так і SAP Consulting», — зазначив директор з консалтингу SAP Україна Максим Ігнатенко.

 

«Скорочення обсягу інформації, яка оброблювалася вручну, прискорення процесу закриття розрахунку заробітної плати, єдина система та єдині правила ведення даних із персоналу створили для «АрселорМіттал Кривий Ріг» нові можливості для ефективного управління персоналом: розрахунок зарплати, кадровий облік і ряд інших завдань сьогодні вирішуються оперативно, на підставі точних і прозорих даних», — відмітила Ірина Єфімчук, директор із персоналу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

 

Інформація про SAP

 

Компанія SAP, один зі світових лідерів на ринку корпоративних програм, допомагає організаціям будь-якого розміру й спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Від операційного відділу до залу засідань, від складу до магазину, від комп’ютера до мобільного пристрою — рішення SAP дає змогу покращити якість взаємодії окремих працівників та організацій, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентні переваги. Рішеннями та сервісами SAP користуються понад 195 000 клієнтів (зокрема клієнтів SuccessFactors), передові технології компанії гарантують високу рентабельність, сприяють неперервній адаптації та стійкому зростанню.

 

Інформація про компанію «АГЕЛЕС»

 

«АГЕЛЕС» — українська консалтингова компанія, яка надає повний спектр послуг з реалізації проектів побудови комплексних інтегрованих систем управління підприємством на основі рішень SAP, а також надає послуги з продажу ліцензій, аутсорсингу, керування проектами й аналізу якості виконання проектів. «АГЕЛЕС» має досвід реалізації як інноваційних, так і звичайних проектів.

 

Інформація про ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

 

Публічне акціонерне товариство «АрселорМіттал Кривий Ріг» займає лідируючі позиції серед провідних підприємств гірничо-металургійного комплексу України і є частиною міжнародної корпорації АрселорМіттал — виробника сталі №1 у світі, а також одного з найбільших іноземних інвесторів у країні. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» — підприємство з повним металургійним циклом, яке включає коксохімічне виробництво, гірниче виробництво (відкриті розробки і підземний видобуток руди) і металургійне виробництво, у складі якого діють аглодоменний, сталеплавний і прокатний департаменти.

 

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одним із провідних виробників стального прокату в Україні, що спеціалізується на виробництві довготермінового прокату, зокрема арматури й катанки зі звичайних і низьколегованих марок сталі, а також виробляє агломерат, концентрат, кокс, чавун, сталь, сортовий та фасонний прокат.

 

Діяльність ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» охоплює виробничий ланцюжок від видобутку залізної руди до виготовлення готової металопродукції. У 2013 році підприємство виробило 5,6 млн т чавуну, 6,4 млн т сталі та 5,7 млн т прокату.