>

SAP Україна показала рекордні результати 2013 року на ІТ-ринку України, досягнувши, за оцінкою IDC, частки ринку в 60,9%

Київ — Компанія SAP Україна заявила про вражаючі успіхи розвитку свого бізнесу в Україні. Зріст загального прибутку компанії у 2013 році порівняно з 2012 склав 30%. За оцінкою IDC, у 2013 році ринкова частка компанії становила 60,9%.

 

Лідируючи на українською ІТ-ринку впродовж багатьох років, SAP вносить значний вклад в успіх найбільших компаній країни, стимулюючи впровадження інновацій і зріст економіки. Згідно зі звітом IDC (червень 2014 року) про оцінку ринку бізнес-пропозицій України, загальна частка ринку SAP в 2013 році становила 60,9%, що на 12% більше, ніж у 2012 році (48,8%). При цьому український ринок бізнес-пропозицій зріс, порівняно з 2012 р., на 44,6% — майже до 82 млн у цінах замовників. Зріст загального прибутку компанії в 2013 році становив 30%. У ряді ключових галузей — наприклад, енергетиці, логістиці й транспорту, банківському секторі й телекомі — він також вимірювався двозначними показниками. 2013 року новими клієнтами SAP СНД в Україна стали УДППЗ «Укрпошта», ЗАТ «Фармацевтична фірма «Дарниця»», ВС «Енерджі» («Київобленерго»), ПАТ «Чернігівобленерго», ЗАТ з експлуатації електричних мереж «Центральна Енергетична Компанія», ПАТ «Сумиобленерго», ПАТ «Вінницяобленерго», ПАТ «Укргазвидобування», Луганське Енергетичне Об’єднання.

 

На прес-конференції, присвяченій зміцненню лідерських позицій компанії SAP на українському ІТ-ринку в 2013 році й стратегічним планам подальшого розвитку SAP в Україні, керівний директор SAP у країнах СНД Максим Матяш заявив: «Компанія SAP зберегла та зміцнила лідерство в Україні. Основою зростання стали наші нові проекти в металургійній і газотранспортній галузях, енергетиці й банківському сегменті, а також успішний розвиток відносин з уже наявними замовниками. Експертиза SAP, ґрунтована на кращих глобальних практиках бізнесу й державного сектору, дасть Україні змогу вивести роботу держави і її взаємодії з громадянами на новий рівень, відповідати світовим стандартам розвитку електронного уряду й державного управління».

 

Продовжується також і стратегічна співпраця SAP Україна з такими клієнтами, як ООО «Метінвест» і ДТЕК. Так, 2013 рік відзначився початком дослідно-промислової експлуатації системи SAP у провідній приватній українській компанії ООО «Метінвест Холдинг», що є важливою віхою довготермінової програми Холдингу «Трансформація і впровадження SAP». Ця програма є однією зі стратегічних ініціатив ООО «Метінвест Холдингу» і націлена на збільшення прозорості й ефективності бізнес-процесів, покращення керованості бізнесу, зниження видатків по всьому ланцюжку створення цінності для клієнта. Цей проект SAP в ООО «Метінвест Холдинг» із точки зору термінів і функціонально-географічного охоплення є одним із найбільших проектів SAP у Європі. У пілотному проекті програми, у межах якого була сформована основа глобального шаблону майбутньої централізованої інформаційної системи Холдингу, беруть участь Північний гірничо-збагачувальний комбінат, Авдіївський коксохімічний завод та Єнакіївський металургійний завод — підприємства, об’єднані в єдиний виробничий ланцюжок процесу створення вартості продукту від початку виробництва до реалізації готової продукції. Функціональні межі поточного шаблону системи SAP включають планування ланцюжка постачання, планування виробництва, управління запасами, збутом, логістикою і транспортуваннями, централізоване управління закупівельною діяльністю, оперативне управління виробництвом, ремонтами й обслуговуванням обладнання, управління фінансами, управління собівартості продукції та загалом маржинальністю діяльності компанії, управління персоналом і розрахунок заробітної плати. На базі інноваційної платформи SAP HANA створена система бюджетування, консолідації та бізнес-аналітики Холдингу. Після успішного завершення поточного етапу промислової експлуатації на «пілотних» підприємствах розроблений шаблон системи планується розгорнути на інших підприємствах ООО «Метінвест Холдинг» впродовж наступних 2-3 років.

 

Іншою вагомою подією для SAP стало підписання в грудні 2013 року стратегічної угоди з компанією ДТЕК — лідером паливно-енергетичного комплексу України. Партнерські відносини між компаніями почалися ще 2008 року з використання програм SAP ERP у ряді вугледобувних та енергогенеруючих підприємств і SAP ERP HCM для ведення кадрового і табельного звіту та розрахунку заробітної плати для корпоративного центру. У 2013 році ДТЕК прийняв рішення про використання рішень SAP ERP, SAP ERP HCM, SAP BPC і SAP BI для централізованого управління ресурсами в масштабах усієї компанії. Впровадження рішень SAP ведеться в рамках програми комплексної автоматизації Платформи і стане значним внеском у досягнення стратегічних бізнес-цілей ДТЕК. Централізоване розгортання програм планується на всіх основних підприємствах компанії до кінця 2018 року. Результатом буде стандартизація процесів на всіх рівнях управління компанії та покращення якості оперативного управління операційною діяльністю. Рішення SAP обрані для реалізації наступних функцій: управління постачанням і матеріальними потоками, планування й виконання ремонтів, управління виробництвом, управління персоналом і розрахунок заробітної плати, централізоване ведення довідників, бюджетування й консолідація, аналітична звітність. В основній системі SAP ERP працюватиме близько 11 тис. користувачів. Вана буде використовуватися для збору й обробки інформації верхнього рівня у таких проектах, як автоматичне оцінювання якості вугілля та система взаємодії з клієнтами обленерго. Рішення SAP BI впорядкує створення й управління корпоративною звітністю ДТЕК, а рішення SAP BPC стане основою бюджетного процесу всіх підприємств компанії.

 

Основою подальшого зростання бізнесу SAP в Україні стала нова стратегія, ключові моменти якої співзвучні з цілями українських компаній: максимальна прозорість і спрощення бізнес-процесів, скорочення видатків завдяки активному використанню хмарних технологій, підвищення оперативності завдяки мобільності та гнучкості розвитку бізнесу. Інноваційні продукти SAP у сфері мобільності, хмарних обчислень і великих даних є затребуваними в компаніях та організаціях будь-якого масштабу — від середнього і малого бізнесу до державних корпорацій. За даними дослідницької компанії GFK, у 2013 році близько половини опитаних керівників ІТ-компаній вивчають хмарні технології, а 15% уже володіють експертизою в цій сфері.

 

Максим Матяш зазначив: «Спектр застосування наших рішень досить широкий: від державних закупівель і реалізації програми електронного уряду до забезпечення правопорядку. Усі вони мають потенціал, щоб стати основою успішної роботи приватного і державного секторів України, допомагаючи виконувати закони, розвивати інноваційні підприємства, покращувати ефективність і скорочувати витрати, у тому числі — у сфері держбюджету. Рішення SAP, зокрема, дають змогу аналізувати та встановлювати взаємозв’язки різних подій: від активності в соцмережах до фінансових операцій, що є важливим для боротьби з тероризмом і забезпечення громадської безпеки. А аналітичні рішення SAP Tax and Revenue Management допомагають об’єднати весь процес імпорту: від створення митної декларації до отримання податкової накладної, запобігаючи «сірим» постачанням і порушенням законів про трансферне ціноутворення».

 

Інформація про компанію SAP

 

Компанія SAP, один зі світових лідерів на ринку корпоративних програм, допомагає організаціям будь-якого розміру й спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Від операційного відділу до залу засідань, від складу до магазину, від комп’ютера до мобільного пристрою — рішення SAP дає змогу покращити якість взаємодії окремих працівників та організацій, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентні переваги. Рішеннями та сервісами SAP користуються понад 258 000 клієнтів (зокрема клієнтів SuccessFactors), передові технології компанії гарантують високу рентабельність, сприяють неперервній адаптації та стійкому зростанню.