>

SAP Форум Київ: через інновації до економічного зростання

Київ, Україна — Компанія SAP, один із лідерів на ринку корпоративних програм, провела в Києві SAP Форум — масштабну зустріч бізнес-лідерів, присвячену найефективнішим інноваційним підходам для розвитку бізнесу і держсектору в поточній економічній ситуації.

 

Глобальні зміни ринків і локальні особливості економічної ситуації потребують від бізнесу України максимальної мобілізації можливостей: оптимізації видатків, повного контролю і прозорості діяльності, уміння фокусуватися на головному — конкурентоспроможності й ефективності бізнесу. У досягненні успіху допомагає ретельний вибір інструментів розвитку, які вже довели свою ефективність, — і рішення SAP стають таким вибором для багатьох українських компаній із різних галузей. Частка SAP на ринку України вже становить 60,9% (за оцінкою IDC), значно випереджуючи конкурентів. У рейтингу глобальної конкурентоспроможності на 2014-2015 рік, опублікованому Всесвітнім економічним форумом, Україна посідає 76 місце, покращивши позиції на 8 пунктів порівняно з попереднім рейтингом. У той же час, відповідно до рейтингу розвитку ІКТ, позиція країни впала на 8 пунктів. Ці різноспрямовані фактори розвитку країни послугували одним із фокусів дискусії на SAP Форумі 2014. Навіть у складній економічні ситуації країна, ставлячи на інноваційні технології, які вже проникли в усі сфери бізнесу й життя людей, володіє потенціалом і надалі підвищувати свою конкурентоспроможність.

 

«Найновітніші технології SAP допомагають не лише модернізувати і трансформувати бізнес компаній у різних галузях, але й вибудувати ефективнішу систему державного управління. Останнє особливо важливе в перехідному періоді суспільно-політичного життя України. Незважаючи на об’єктивні труднощі в країні, SAP розвиває співпрацю з українськими компаніями і розширює інвестування в розвиток локального ринку. Як свідчить багатолітня практика наявності в Україні, така стратегія дає свої плоди. Компанії, які впровадили рішення SAP і «прорубали вікно в Європу», у сьогоднішній непростій ситуації мають додаткові конкурентні переваги і простір для маневру», — заявив Максим Матяш, керівний директор SAP у країнах СНД.

 

У Форумі, який пройшов у «КиївЕкспоПлаза», взяли участь більше 1000 керівників і провідних спеціалістів із понад 500 компаній — клієнтів і партнерів SAP. У межах 14 тематичних секцій, на круглих столах і мікрофорумах обговорювались можливості застосування інноваційних технологій, реалізованих у рішеннях SAP для великих даних та аналітики, хмарних і мобільних систем, розглядався досвід впровадження галузевих інструментів із широкого портфеля компанії. Практична реалізація проектів на їхній основі дасть змогу суттєво пришвидшити реформи в межах представленої президентом України Петром Порошенком довготермінової програми розвитку країни «Стратегії-2020».

 

Спираючись на глобальний досвід та успішну багатолітню співпрацю з лідерами української економіки, SAP надала бізнес-спільноті країни свою відповідь на сучасні виклики. Чималий інтерес викликав круглий стіл «Інноваційний банкінг». Менеджмент SAP СНД, представники компаній ВАТ «Промінвестбанк», ВАТ «УкрСиббанк», «Укрсоцбанк», консалтингові компанії-партнери SAP, редактори провідних бізнес- та ІТ-видань обговорили актуальні питання якісного управління ризиками в умовах нових викликів і тенденцій. Вони не обійшли увагою й сучасні технології, які дають банкам змогу відповідати зростаючим потребам ринку й вимогам органів регулювання. Банківський сектор України став лідером іфз кількості великих проектів: в «УкрСиббанку» впроваджена платформа SAP ERP, «Промінвестбанк» і «Укрсоцбанк» впровадили рішення SAP ERP HCM.

 

Особливим фокусом Форуму стали рішення, здатні забезпечити суворий облік і контроль: вони відкривають для замовників нові можливості покращення прозорості й економічності бізнесу. Українська локалізація ключових продуктів SAP допомагає використовувати всі переваги кращих світових практик, поєднуючи їх із ретельним дотриманням законодавчих вимог навіть в умовах динамічного розвитку й оновлення законодавчої бази. Уже сьогодні для українського ринку локалізовані такі рішення, як SAP CRM, SAP SRM, SAP Business Objects BPC, SAP E-Recruiting and E-Learning, нове рішення для аудиту й запобігання шахрайства Assurance and Compliance Software на SAP HANA, спеціально для України розроблено унікальне рішення для трансферного ціноутворення. Використовуючи широкий спектр галузевих і передналаштованих рішень від SAP і її партнерів, замовники отримують можливість скоротити терміни реалізації нових проектів і зробити їх швидкоокупними. Саме спрощення, раціоналізація процесів управління й використання найефективніших, провірених практикою інструментів можуть забезпечити компаніям стабільне зростання навіть в умовах економічних криз. А сучасні інструменти бізнес-аналітики забезпечують надійний фундамент для прийняття правильних і своєчасних управлінських рішень.

 

Під час Форуму вперше в Україні було також представлено цілий ряд інноваційних рішень. Наприклад, розробка «Мобільні ремонті бригади» дає змогу за допомогою планшетів і сучасних мобільних технологій підвищити контроль стану обладнання на об’єктах будь-якої віддаленості, покращити продуктивність і якість ремонтів, скорочуючи при цьому їхні терміни і видатки. Цьому сприяє цілий ряд факторів: зручне введення даних у систему SAP безпосередньо на місці виробничих робіт, контроль виконання завдань, можливість використання централізованої бази даних, широкий вибір засобів ідентифікації: за штрих-кодами, RFID-позначками, GPS-координатами, з використанням фотозйомки об’єктів.

 

Непідробний інтерес публіки викликала інтерактивна демо-зона з рішенням із футбольної аналітики для німецької збірної. На прикладі справжнього матчу Німеччина-Італія можна було побачити, як платформа SAP HANA у режимі реального часу аналізує оперативні дані про гру: зокрема володіння м’ячем у кожного гравця і команди в цілому, середню швидкість гравців, результативність передач. Великий обсяг даних, які часто змінюються, завдяки швидкості й автоматизації обробки в будь-який момент був доступний тренерському штабі в структурованому, актуальному вигляді, допомагаючи приймати рішення про розміщення сил, стратегію захисту і нападу. Після перемоги збірної Німеччини була багаторазово відмічена роль, яку відіграли високі технології SAP у процесі підготовки команди. Інноваційним партнером SAP Форуму Київ виступила компанія HP, партнером сесії «Рішення для аграрного сектору» стала корпорація «Інком», провідний інтегратор на українському ринку, а секцію «Рішення для промисловості. Управління активами компанії» підтримала компанія OpenText.

 

Інформація про компанію SAP

Компанія SAP, один зі світових лідерів на ринку корпоративних програм, допомагає організаціям будь-якого розміру й спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Від операційного відділу до залу засідань, від складу до магазину, від комп’ютера до мобільного пристрою — рішення SAP дає змогу покращити якість взаємодії окремих працівників та організацій, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентні переваги. Рішеннями та сервісами SAP користуються понад 258 000 клієнтів (зокрема клієнтів SuccessFactors), передові технології компанії гарантують високу рентабельність, сприяють неперервній адаптації та стійкому зростанню.