>

УкрСиббанк довіряє 80% централізованих закупівель SAP ARIBA

Київ — Компанія SAP, один із лідерів ринку корпоративних програм, та УкрСиббанк BNP Paribas Group, лідер банківського сектору України з кредитування, зручності платіжних карт і надійності депозитів, оголошують про успішні результати першого в Україні проекту з автоматизації закупівель на базі хмарного рішення SAP Ariba. У SAP Ariba проводиться до 80% від усього обміну централізованих закупівель УкрСиббанку, завдяки чому вдалось покращити оперативність і точність закупівельних операцій.

 

Під’єднавшись до хмарного сервісу SAP, який вже використовують понад 2 млн компаній з усього світу, УкрСиббанк першим із компаній України отримав доступ до всіх переваг хмарних технологій: оперативності, гнучкості, зручності. Нові можливості для управління закупівлями доступні банку без додаткових інвестицій у їхню розробку та налаштування власноруч. «Обравши SAP Ariba, УкрСиббанк отримав можливість гармонізувати весь процес закупівель: враховувати інтереси внутрішніх замовників, вибирати кращих постачальників та оптимізувати витрати. Ми проводимо закупівлю на новому рівні ефективності й точності, отримуючи всі необхідні для роботи банку товари і послуги з меншими видатками і в мінімальні терміни — саме ці переваги хмарних технологій і обумовили наш вибір», — заявила Марія Воробйова, керівник департаменту закупівельної діяльності УкрСиббанку BNP Paribas Group.

 

Завдання оптимізації закупівель ставало актуальним для УкрСиббанку в міру того, як зростав бізнес: сьогодні банк обслуговує понад 3 тис. великих компаній і 2,4 млн роздрібних клієнтів. Існуюча процедура закупівель була надто ускладнена і відбувалася переважно в  «ручному режимі»: пропозиції від постачальників приходили поштою (звичайною чи електронною), після чого працівники відділу закупівель вручну переносили дані в Excel-матрицю аналізу, а на основі отриманих результатів формували службову записку/презентацію для керівництва. Тепер же цей процес цілком автоматизований: постачальники вносять дані свого замовлення напряму в SAP Ariba, система аналізує їх і формує заявку на затвердження керівником.

 

Внаслідок цього забезпечено ведення єдиної бази даних із закупівель і можливість глибокої аналітики пропозицій, автоматизовано ведення всього процесу й формування необхідної звітності у стислі терміни, а також зменшено ризики помилок і прострочень через «людський фактор». Окрім цього, суттєво знизилися витрати на ІТ-інфраструктуру: для роботи з хмарним сервісом SAP Ariba УкрСиббанк оплачує тільки реально необхідний обсяг споживаних хмарних ресурсів для зберігання й обробки даних.

 

Впроваджену функціональність SAP Ariba Sourcing («Вибір постачальників») успішно використовує у більшості своїх філіалів міжнародна банківська група BNP Paribas, до складу якої входить УкрСиббанк. Система зручна не лише для працівників банку, але й для постачальників: вона доступна через web, із забезпеченням усіх законодавчо необхідних параметрів захисту інформації. Перехід на нову систему зайняв лише шість місяців і проводився виключно силами Департаменту закупівельної діяльності УкрСиббанку. Його реалізація не потребувала ні залучення внутрішніх ІТ-ресурсів, ні закупівлі обладнання, ні подальшого технічного супроводу. Завдяки стандартизованій системі адаптація рішення до локальних особливостей законодавства України і підготовка персоналу банку до роботи з SAP Ariba були проведені у мінімальні терміни.

 

«В умовах великої галузевої конкуренції в банківській сфері зниження ціни — один з основних показників покращення економіки проектів. Досягти цього показника можливо за допомогою автоматизації закупівельної діяльності. Перевагою Ariba також є скорочення закупівельного циклу, а саме його тривалості та складності. Оптимальний процес закупівель дає змогу виключити вплив «людського фактора» на реалізацію провідних проектів у компанії. Досвід наших клієнтів показує, що SAP Ariba дозволяє економити в середньому до 20-30% закупівельних витрат компанії, а з використаннях хмарного сервісу економія збільшується ще й завдяки зниженню видатків на ІТ, — заявив Максим Матяш, керівний директор SAP у країнах СНД. — Ми дарі, що УкрСиббанк, провідний банк України, першим скористався нашим інноваційним рішенням, яке допомогло йому максимально спростити рутинні операції, оперативно аналізувати кращі пропозиції та проводити закупівлю на найвигідніших умовах».

 

Інформація про компанії:

 

Компанія SAP, один зі світових лідерів на ринку корпоративних програм, допомагає організаціям будь-якого розміру й спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Від операційного відділу до залу засідань, від складу до магазину, від комп’ютера до мобільного пристрою — рішення SAP дає змогу покращити якість взаємодії окремих працівників та організацій, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентні переваги. Рішеннями та сервісами SAP користуються понад 263 000 клієнтів (зокрема клієнтів SuccessFactors), передові технології компанії гарантують високу рентабельність, сприяють неперервній адаптації та стійкому зростанню.

 

АТ «УкрСиббанк» (www.ukrsibbank.com ) — зареєстровано 18 червня 1990 року. Банк має банківську ліцензію № 75 і Генеральну ліцензію на здійснення валютних операцій № 75, видані НБУ 05.10.2011 року. За даними на 31.12.2014 р.: чисті активи — 26,337 млрд грн, капітал — 1,781 млрд грн, кредитно-інвестиційний портфель становить 17,772 млрд грн, кошти корпоративних клієнтів — 8,086 млрд грн, кошти фізичних осіб — 8,973 млрд грн, банк обслуговує понад 2,4 млн клієнтів. Регіональна мережа нараховує понад 450 відділень по всій Україні, банківська мережа — понад 1100 АТМ. Більше 84,99% акцій УкрСиббанку належать BNP Paribas Group, 15% акцій — ЕБРР.

 

BNP Paribas (www.bnpparibas.com) представлена в 75 країнах світу, нараховує близько 185 000 працівників та обслуговує 27 млн клієнтів в 6800 відділеннях. Будучи провідною фінансовою групою в Єврозоні з консолідованим капіталом понад 87,6 млрд євро, BNP Paribas займає ключові позиції у трьох основних напрямках діяльності: роздрібні банківські послуги, інвестиційні рішення, корпоративні та інвестиційні банківські послуги. У сфері роздрібних банківських послуг Група має 4 внутрішні ринки: Бельгія, Франція, Італія та Люксембург. Банк розвиває інтегровану бізнес-модель роздрібного бізнесу у Східній Європі, країнах Середземноморського басейну, Туреччині, а також має широку мережу банківських відділів на заході США. У сфері корпоративних та інвестиційних банківських послуг та інноваційних рішень BNP Paribas також займає провідні позиції в Європі, має стійке становище на ринках Південної та Північної Америки та динамічний бізнес в Азії. BNP Paribas — банківський бренд №1 в Європі за версією Brand Finance Banking в 2014 р.