>

Адміністрація Києва переходить до «Відкритого бюджету» на базі рішень SAP

Київ став одним із міст світу, які реалізують концепцію «SMART City» («розумне місто»). Віталій Кличко, мер столиці, оголосив про старт пілотного проекту «Відкритий бюджет». Київ є першим містом України, у якому відкривають детальний і всебічний аналіз прибутків і витрат муніципального бюджету. У такий спосіб адміністрація столиці робить ефективність використання муніципальних коштів прозорим для громадян.

 

Пілотна версія онлайн-порталу «Відкритий бюджет» на платформі SAP HANA була запущена в тестовому режимі 1 червня 2015 року за посиланням new.kievcity.gov.ua.

 

«Проект створення «розумного» Києва дасть столиці України змогу перетворитись на центр залучення інвестицій, забезпечити прозорість муніципального бюджету й ефективно боротися з корупцією, — зазначив Віталій Кличко на прес-конференції, присвяченій запускові проекту. — Підкреслю: вперше за час незалежності України громадяни зможуть отримувати детальну інформацію про бюджет міста в онлайн-доступі. На основі рішень SAP створюється «Відкритий бюджет» — зручний і доступний для всіх киян комплекс онлайн-сервісів».

 

«Київ, як і вся Україна, прагне розвитку на основі кращих світових практик і технологій, які вже довели свою ефективність. Хочу особливо відмітити роль адміністрації Києва, що стала ініціатором важливих інноваційних перетворень в управлінні містом. Рішення SAP забезпечить не лише централізацію та прозорість бюджетних процесів, але й необхідну оперативність, точність і глибину аналітики. Аналізуючи все, обирати головне, використовувати найкраще — цей підхід дасть змогу отримати максимум інформації для прийняття рішень про розвиток міста, будувати відкритий діалог із громадянами», — прокоментував Максим Матяш, керівний директор SAP у країнах СНД.

 

Проект «Відкритий бюджет» — частина довготермінової програми «SMART City» зі створення в Києві комплексу рішень для «розумного» міста. До пріоритетних завдань відносяться управління міською нерухомістю, електронні держпослуги для громадян, бюджетне планування тощо. SAP є глобальним лідером у цій галузі, рішення компанії використовують майже 50% державних структур світу  — понад 14 600 організацій у 148 країнах. Інноваційні рішення SAP впроваджені у таких містах, як Барселона, Лондон, Нью-Йорк, Відень, Токіо, Оттава та багатьох інших.

 

Публікація системи «Відкритий бюджет» на порталі міста відбувається за підтримки компанії Kitsoft.