Прес-центр SAP Україна

АТ «Грузинська залізниця» дала «зелене світло» революційному рішенню SAP S/4HANA

Тбілісі — Компанія SAP, один із лідерів ринку корпоративних програм, й АТ «Грузинська залізниця» оголосили про початок масштабного проекту з впровадження рішень SAP на базі високопродуктивної платформи SAP S/4HANA. АТ «Грузинська залізниця» є першою організацією в регіоні СНД, яка заявила про старт впровадження цього інноваційного рішення. У межах проекту будуть модернізовані всі ключові бізнес-процеси: від управління фінансами, закупівлями й персоналом до проведення ремонтних робіт.

 

2014 року в АТ «Грузинська залізниця» було проведено аудит бізнес-процесів, який показав, що фрагментарна автоматизація гальмує розвиток компанії, не даючи менеджерам змоги отримувати об’єктивну, актуальну й цілісну картину. Рішення про перехід на інтегровану платформу на базі SAP було прийняте керівництвом «Грузинської залізниці» у зв’язку зі стратегічними планами з повної автоматизації ключових бізнес-процесів. Необхідно, зокрема, створити єдину систему бюджетування, завдяки якісь можна оперативно вносити зміни в бюджет та узгоджувати закупівельні ціни із філіалами, автоматизувати роботу казначейства, впровадити систему для ведення податкового обліку й формування податкової звітності, інтегровану з Податковою службою Грузії, а також забезпечити підтримку процесів технічного обслуговування й ремонту інфраструктури та рухомого складу. Революційна технологія S/4HANA дає змогу контролювати бізнес-процеси підприємства у режимі реального часу й максимально спростити процеси прийняття рішень із ключових завдань.

 

Для створення єдиної інфраструктури в АТ «Грузинська залізниця» було обрано комплекс рішень SAP Business Suite; на такий вибір рішення SAP вплинули як результати проведеного зовнішнього аудиту, так і детальна експертиза вендора у сфері залізничних перевезень. У межах проекту будуть впровадженні система управління підприємством SAP ERP, рішення для бізнес-аналітики SAP Business Objects і функціональність SAP PM для автоматизації процесів техобслуговування й ремонту обладнання. Проект розпочнеться у травні 2015 року, запуск основних функціональних блоків запланований на 1 червня 2016 року, а завершити проект планується 1 червня 2017 року.

 

«Перехід до сучасного потужного рішення — необхідний крок для забезпечення стабільного розвитку АТ «Грузинська залізниця»: підприємства, яке не лише тісто пов’язане з усіма галузями економіки, але й обслуговує пасажирські перевезення. Впровадження рішень SAP дасть нам необхідний контроль над усіма ключовими бізнес-процесами й підвищить ефективність нашої роботи, що є важливим для цілої екосистеми наших партнерів і клієнтів», — зазначив генеральний директор АТ «Грузинська залізниця» Мамука Бахтадзе.

 

«Партнерство з АТ «Грузинська залізниця» — важливий етап у розвитку бізнесу SAP не лише в Грузії, а й у цілому СНД. Транспортна галузь, особливо залізничні перевезення, відіграють важливу роль для розвитку внутрішнього ринку і в забезпеченні зовнішньої економічної співпраці. Ефективна організація бізнес-процесів, оптимізація витрат, прозорість діяльності — найважливіші умови лідерства на сучасному ринку. Впровадження SAP S/4HANA допоможе АТ «Грузинська залізниця» досягнути нових успіхів у реалізації стратегії свого розвитку», — заявив Олександр Арнольд, директор департаменту з роботи зі стратегічними галузями в регіоні Центральної та Східної Європи, SAP MEE.

 

Очікується, що реалізація проекту дасть АТ «Грузинська залізниця» змогу збільшити операційний прибуток, скоротити складські запаси, знизити фінансові видатки і витрати на ремонт, а також зменшити дебіторську заборгованість. Надалі кількість автоматизованих бізнес-процесів планується збільшити, впровадивши ряд інших рішень SAP у центральному офісі й дочірніх компаніях. На підприємстві також буде створений центр компетенції SAP для навчання працівників роботи з новими рішеннями і підтримки створеної інфраструктури.

 

«Рішення SAP використовуються у найбільших залізничних компаніях світу. Наприклад, Indian Railways, де щодня обслуговується біля 20 млн пасажирів, заробляють 5 млн доларів щодня завдяки впровадженню білетної системи на базі SAP. Інший клієнт SAP — «Національна залізнична компанія Бельгії», одна з найзагруженіших у світі залізничних мереж, щорічно економить біля 3 млн євро завдяки автоматизації процесів бюджетування. У Грузії рішеннями SAP уже користується кілька провідних національних компаній, зокрема енергетичне підприємство «Теласі» й оператор телекомунікаційних послуг Сaucasus Online. Ми впевнені, що успішний досвід Грузинської залізниці у сфері впровадження і використання новітніх технологій SAP буде затребуваний й іншими компаніями країни», — відмітив Максим Матяш, керівний директор SAP в країнах СНД.

 

Довідка про компанії

 

АТ «Грузинська залізниця» — провідне державне підприємство країни, яке обслуговує 1324 км залізничних шляхів, 1422 мости, 32 тунелі, 22 пасажирські і 114 вантажних станцій. Загальна чисельність працівників — 13 000 людей.

 

Компанія SAP, один зі світових лідерів на ринку корпоративних програм, допомагає організаціям будь-якого розміру й спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Від операційного відділу до залу засідань, від складу до магазину, від комп’ютера до мобільного пристрою — рішення SAP дає змогу покращити якість взаємодії окремих працівників та організацій, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створити конкурентні переваги. Рішеннями та сервісами SAP користуються понад 263 000 клієнтів (зокрема клієнтів SuccessFactors), передові технології компанії гарантують високу рентабельність, сприяють неперервній адаптації та стійкому зростанню.

Exit mobile version