>

IDC вкотре назвала SAP лідером EAS ринку України. Підсумки круглого столу на тему цифрової трансформації

Київ — Компанія IDC провела круглий стіл на тему «Цифрова трансформація як єдиний спосіб вижити для бізнесу та країни», у якому взяли участь представники компанії SAP (одного з лідерів ринку бізнес-програм), провідної української приватної енергетичної компанії ДТЕК Енерго та Київської міської державної адміністрації (КМДА).

 

Сьогодні економіка України перебуває в одному з найтяжчих періодів свого існування. У 2014 році падіння ВВП становило 8%, у 2015 році експерти Світового банку очікують його зниження ще на 12%, а в 2016 році — зростання у межах лише 1%. Зрозуміло, що з такими показниками країна відбудовуватиметься не один рік. Змінити цю ситуацію та пришвидшити процес «одужання» можна тільки завдяки кардинальним реформам, використовуючи досвід успішних країн і компаній. Так, невід’ємною частиною стратегії розвитку державних інститутів майже всіх європейських країн і більшості провідних підприємств Європи вже давно є Цифрова трансформація, що базується на інноваційних рішеннях у чотирьох областях: Mobility, Cloud, Big Data/Analytics та Social Networks. Цей шлях має пройти й Україна. Про те, як це здійснити, які проекти вже реалізовані в нашій державі, яким чином вони змінюють бізнес компаній і життя людей, саме і йшлося під час круглого столу з експертами, практиками та журналістами.

 

За прогнозами IDC, український ринок ІКТ цього року продовжить своє падіння — його місткість зменшиться ще на 42% і становитиме близько 880 млн доларів (без врахування телефонів і смартфонів). Як стверджує Володимир Поздняков, очільник українського офісу IDC, такий низький результат є наслідком цілого ряду факторів, зокрема непрозорості економіки, тотальної корупції, відсутності реформ і державної політики у сфері інновацій, а також архаїчної структури ринку ІКТ, у якій постачання обладнання значно переважають над продажем послуг і ПЗ — 81% проти, відповідно, 9 і 10%. У той же час у європейських країнах на ПЗ та послуги разом припадає від 40 до 65% ринку.

 

«Фактично технологічне відставання України від розвинених країн прямо пропорційне вазі ПЗ і послуг на ринку ІТ, — зазначив Володимир Поздняков. — Тобто у три-чотири рази. Це справжня «цифрова прірва», подолати яку можна лише шляхом «цифрової» трансформації держави, економіки та бізнесу».

 

Питання Цифрової трансформації вже давно на порядку денному всіх розвинених країн та успішних компаній. До того ж, як підкреслив Максим Матяш, керівний директор SAP у країнах СНД, потреба в інноваціях і бізнес-трансформації збільшується під впливом цілого ряду факторів: глобалізації, розвитку ІТ (великі дані, інтернет речей, хмарні технології тощо), нестабільності ринків та змін у пріоритетах споживачів. Разом усі ці фактори призводять до необхідності використання нових моделей управління.

 

«У цьому контексті стратегія SAP в Україні співзвучна цілям українських компаній: максимальна прозорість і спрощення бізнес-процесів, зменшення витрат завдяки активному використанню новітніх технологій, збільшення оперативності та гнучкості розвитку бізнесу. Будучи глобальним ІТ-лідером, ми маємо можливість оцінити, наскільки в усьому світі динамічно росте попит на хмарні рішення, програми на відкритих платформах, інструменти роботи з великими даними, оптимізацію взаємодії з клієнтами та партнерами й забезпечення прозорості компаній будь-якого масштабу. Усе це — складники цифрової економіки, і з урахуванням стратегії розвитку своїх продуктів SAP сфокусується саме на таких рішеннях, які будуть доступні й для України», — підкреслив Максим Матяш.

 

Варто зазначити, що SAP є безумовним лідером на ринку корпоративних систем управління (ERP) — як у нашій країні, так і в більшості інших. Наприклад, за даними IDC, частка компанії в Україні за останні п’ять років виросла з 26% (2010 р.) до 58% (2014 р.), а серед її замовників — провідні промислові підприємства, холдинги та державні організації.

 

Своїм досвідом трансформації ІТ на підприємстві поділився Сергій Детюк, директор з інформаційних технологій ДТЕК Енерго. Цікаво, що в компанії стосовно ІТ застосовують стратегію бімодальності: коли один напрямок відповідає за технічне забезпечення бізнесу (інфраструктуру, підтримку та роботу ІТ-систем), а інший — за реалізацію проектів розвитку бізнесу за допомогою технологій.

 

«У довготерміновій стратегії ДТЕК чимало бізнес-цілей залежать від використання інформаційних технологій, — зазначив Сергій Детюк. — Свого часу ми відібрали лише 30 проектів, необхідних для розвитку виробничих і бізнес-підрозділів, де на чільне місце ставилась бізнес-вигода від реалізації проекту. При цьому в межах програми з автоматизації виробничі й бізнес-підрозділи є не просто замовниками технологій і ПЗ, а самостійно відповідають за результат проектів з автоматизації. ІТ виконує функцію драйвера змін, здійснює координацію та інтеграцію проектів у портфелі, а також традиційну функцію технічної експертизи».

 

Одним із ключових проектів, які сьогодні впроваджує ДТЕК, є побудова системи обліку й управління ресурсами на базі SAP ERP. Компанія планує, що економічна вигода, отримана в результаті впровадження системи за 10 років, буде вп’ятеро більшою, ніж вкладені інвестиції.

 

Окрім збільшення ефективності бізнесу, цифрова трансформація пришвидшує темпи створення й розвитку електронного правління, дає змогу покращити економічну ситуацію в країні. Удосконалення транспортної інфраструктури, створення єдиної прозорої системи управління держмайном, енергоефективність, вибудовування єдиної системи моніторингу інфраструктури і ЖКГ — роль технологій у цих галузях дуже важлива.

 

Дежпослуги в онлайн-режимі уже впроваджені в таких провідних країнах, як Південна Корея, Австралія, Сінгапур, Франція, Японія, США тощо. В Україні в структурі держуправління створено спеціальне відомство, яке відповідає за трансформацію логістичної й транспортної складової економіки, — Міністерство інфраструктури, котре проводить політику корпоратизації (перетворення державних підприємств). Для прикладу — проект «Відкритий бюджет із КМДА», деталями реалізації якого поділився Юрій Назаров, керівник проекту SMART City в КМДА.

 

«Ще ніколи в історії сучасної незалежної України громадяни не мали можливості слідкувати за витратами бюджету й аналізувати їх. Київ став першим містом нашої держави, який повністю відкрив свій бюджет завдяки використанню технологій SAP. А при підтримці КМДА вдалось запустити одну з найважливіших трансформації «розумного» міського менеджменту», — заявив Юрій Назаров.

 

Пілотна версія онлайн-порталу «Відкритий бюджет» на платформі SAP HANA була запущена у тестовому режимі 1 червня 2015 року за посиланням  new.kievcity.gov.ua. Мерія за допомогою цього проекту планує забезпечити прозорість муніципального бюджету, ефективність боротьби з корупцією та залучення інвестицій у розвиток міста.

 

«Київ, як і вся Україна, прагне розвиватися на основі кращих світових практик і технологій, що вже довели свою ефективність відповідно до сучасного підходу використання готових спеціалізованих платформ держорганізаціями, — відмітив Максим Матяш. — Такі платформи зможуть забезпечити не тільки централізацію та прозорість бюджетних процесів, але й необхідну оперативність, точність і глибину аналітики, що є базою для наступних процесів цифрової трансформації».

 

Про компанії

 

International Data Corporation (IDC) — провідний світовий постачальник експертної аналітики, консультаційних послуг та організатор заходів на ринку інформаційних технологій і послуг, телекомунікацій і споживчої техніки. Допомагає ІТ-професіоналам, керівникам та інвесторам приймати обґрунтовані рішення про закупівлю техніки й вибір бізнес-стратегії. Понад 1100 аналітиків IDC вивчають технології, тенденції та можливості галузі в 110 країнах світу, виявляючи глобальні тенденції, регіональні особливості й локальний характер у кожному окремому сегменті. IDC щорічно публікує понад 5000 глобальних і нішевих досліджень.

 

IDC є дочірнім підприємством IDG — лідера світового ринку ІТ-видань, досліджень і спеціалізованих заходів. Офіс IDC в Україні був створений у 2005 році, і з того часу продовжує завойовувати репутацію головного джерела даних і прогнозів на досліджуваних нею сегментах ринку інформаційних технологій. Докладніше про роботу IDC в Україні читайте на сайті www.idcukraine.com.

 

У 2014 році компанія IDC відмітила 50-літній ювілей професійної діяльності. Докладніше про виконану роботу і про те, як змінився світ інформаційних технологій за останні 50 років, читайте на ювілейному сайті IDC 50 Anniversary 1964-2014.

 

Усі згадані назви компаній можуть бути торговими марками або зареєстрованими торговими марками відповідних власників.

 

Компанія SAP, один зі світових лідерів на ринку корпоративних програм, допомагає організаціям будь-якого розміру й спеціалізації ефективніше управляти своїм бізнесом. Від операційного відділу до залу засідань, від складу до магазину, від комп’ютера до мобільного пристрою — рішення SAP дає змогу покращити якість взаємодії окремих працівників та організацій, сформувати глибоке розуміння бізнесу і створивати конкурентні переваги. Рішеннями та сервісами SAP користуються понад 293 000 клієнтів (зокрема клієнтів SuccessFactors), передові технології компанії гарантують високу рентабельність, сприяють неперервній адаптації та стійкому зростанню.

 

1992 року було відкрито офіс SAP SE у Москві, за останні 20 років відкрились представництва  SAP у Єкатеринбурзі, Санкт-Петербурзі, Новосибірську, Ростові-на-Доні, Алматі, Мінську та Києві, а чисельність працівників перевищила 1050 людей.

Детальніша інформація доступна на www.sap.ua