>

Лідери ІТ-ринку України обговорили перспективи локалізованого МСБ-рішення SAP Business One

Компанії BDO Consulting і SAP організували зустріч із представниками бізнес-спільноти та ІТ-галузі.

Компанія SAP, лідер на ринку корпоративних застосунків, і провідна аудиторсько-консалтингова компанія BDO Consulting на спільній прес-конференції обговорили тенденції технологічного розвитку середнього та малого бізнесу в Україні, а також ключові глобальні тенденції щодо автоматизації цього сегмента. У межах згаданого заходу було презентовано новий для ринку країни продукт — локалізовану версію рішення для середнього та малого бізнесу SAP Business One, подане відповідно до актуальних вимог законодавства держави й  доступне в україномовній версії.

Під час офіційного візиту в Україну Крістіана Екса, регіонального директора SAP Business One у країнах Центральної та Східної Європи, компанії BDO Consulting і SAP організували зустріч із представниками бізнес-спільноти та ІТ-галузі, зокрема з найбільшими постачальниками послуг дата-центрів. Головною темою цього заходу був вихід локалізованого рішення для українського ринку, що є особливо актуальним з погляду нових задач середнього та малого бізнесу країни. За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, малий та середній бізнес забезпечує майже 80% робочих місць. Україні, котра активно проводить євроінтеграційну політику, такий перехід на міжнародні стандарти ведення бізнесу важливий для успішної співпраці з зарубіжними партнерами й інвестиціями.

У своєму виступі Максим Матяш, керуючий директор SAP в Україні та Грузії, підкреслив, що стратегія SAP в Україні відповідає стратегічним цілям компаній держави: досягненню максимальної прозорості та спрощенню бізнес-процесів, скороченню витрат завдяки цифровій трансформації на основі новітніх технологій, а також підвищенню оперативності та гнучкості розвитку бізнесу. Крістіан Екс під час свого виступу відмітив переваги цього рішення як основи оптимізації бізнес-процесів, виокремивши серед них гнучкість, масштабованість та легку адаптацію до стратегії зростання бізнесу клієнтів. Про затребуваність рішення SAP Business One свідчить глобальний масштаб його розповсюдження: клієнти у 150 країнах, 43 локалізації на 27 мовах.

«SAP Business One має право вважатися галузевим стандартом у сфері управління підприємствами. Успішний досвід впровадження в різноманітних галузях у всіх країнах Європи підтверджує ефективність цього рішення як основи зросту прибутку і розширення бізнесу», — відзначив Крістіан Екс, регіональний директор SAP Business One у країнах Центральної та Східної Європи.

До числа клієнтів SAP входить уже понад 250 українських підприємств і державних організацій, зокрема Національний банк України, Укртрансгаз, ДТЕК тощо. Стратегічним напрямом розвитку бізнесу в Україні при цьому є МСБ-сегмент — «точка зростання» економіки держави. Світова проектна практика засвідчує, що SAP Business One дає таким компаніям змогу забезпечити зростання конкурентоспроможності та прибутку. Наприклад, Krynicki Recykling, польська компанія з переробки битого скла, збільшила свій дохід вчетверо завдяки автоматизації процесів та аналізу даних із SAP Business One. Яскравим прикладом успіху є досвід німецького дистриб’ютора одягу та аксесуарів для велоспорту Wolvenberg, який досягнув 99,9% точності визначення складських запасів.

Головну функціональність і переваги локалізованого рішення SAP Business One представила Алла Савченко, президент BDO в Україні. За її словами, рішення враховує актуальні законодавчі вимоги до регламентованої звітності й дає змогу автоматизувати процес її підготовки відповідно до МСФЗ. На сьогодні до локалізованих рішень входять модулі для ведення бухгалтерського та податкового обліку, проте за декілька місяців очікується доповнення функціонала системи необхідними інструментами для розрахунку й виплати заробітної плати. За допомогою SAP Business One спрощується також взаємодія з державними органами завдяки автоматизації підготовки й вивантаженню інформації для фіскальних служб.

«Для ефективної інтеграції у світову економіку діяльність будь-якої компанії повинна бути прозорою та зрозумілою, і досягнення такої цілі можливе завдяки автоматизації бізнес-процесів на базі SAP Business One. Локалізоване рішення об’єднує кращі світові практики, багатолітній досвід розроблень SAP та актуальні вимоги українського законодавства, відкриваючи перед МСБ-компаніями нові можливості інтеграції та зросту», — підкреслила Алла Савченко, президент BDO в Україні.

«Ми вдячні компанії BDO Consulting, одному з головних партнерів SAP в Україні, за масштабний внесок у локалізацію SAP Business One для українського ринку. Тепер наші замовники можуть використовувати кращі світові практики SAP Business One відповідно до законодавчих вимог країни. А це у свою чергу є запорукою успіху та стійкого розвитку бізнесу в будь-якій галузі», — зазначив Максим Матяш, керуючий директор SAP в Україні та Грузії.

 

Довідка про компанії

Компанія SAP — один зі світових лідерів на ринку корпоративних застосунків — допомагає організаціям будь-якого розміру й спеціалізації ефективніше керувати своїм бізнесом, неважливо, це допоміжні служби чи рада директорів, склад чи магазин, настільний чи мобільний застосунок.  Рішення SAP дають змогу покращити ефективність взаємодії окремих працівників та організацій загалом, сформувати глибоке розуміння бізнесу та створити конкурентні переваги. Рішеннями й сервісами SAP користується понад 345 000 клієнтів (разом із клієнтами SuccessFactors), передові технології компанії гарантують велику рентабельність, сприяють неперервній адаптації та стійкому зростанню.

 

На український ринок компанія SAP вийшла в 1995 році. Її клієнтами в нашій країні є понад 250 державних організацій, а також підприємств нафтогазового, енергетичного та металургійного секторів. SAP бере активну участь в розвитку національних ІТ-кадрів України та співпрацює з провідними вишами країни у рамках глобальної програми «Університетський Альянс».

 

BDO — п’ята за величиною світова мережа аудиторських та консалтингових компаній, яка налічує понад 67 000 працівників у 158 країнах. BDO в Україні є членом світової мережі BDO з 1997 року й надає українським клієнтам послуги з аудиту, консалтингу, податкові та юридичні послуги, консультації з управління та ІТ, фінансові консультації, послуги зі стійкого розвитку та оцінки.

Близько 200 працівників компанії працюють в офісах, розташованих у Києві, Дніпрі, Львові та Одесі. Спеціалісти BDO мають міжнародні сертифікати АССА, CIPA, MBA, CPA та інші, а також великий практичний досвід застосування МСФЗ.

BDO в Україні є надійним та зручним партнером для численних українських компаній, які швидко розвиваються, стратегічних підприємств, державних органів та корпорацій. Від травня 2016 року BDO в Україні має виключне право розповсюджувати ліцензії на використання програмного забезпечення SAP, а також виконувати повний спектр послуг із впровадження й навчання продуктів  SAP із фокусом на SAP Business One.