>

До нових вершин із захищеними хмарами

Дані створюють вартість. Особливо якщо ними можна вільно обмінюватися й отримувати доступ у будь-який час і в будь-якому місці. За даними McKinsey, завдяки обміну даними у цифровій ері вже створено додаткові 2,8 трильйона доларів. Ті, хто вчасно «під’єдналися» до цієї економіки, досягли процвітання. І це тільки початок: значно більше людей і компаній у найближчому майбутньому стануть бенефіціарами миттєвого обміну даними.

Проте великі можливості створюють чималі ризики. З одного боку, хмарні технології в кілька разів пришвидшують взаємодію всередині компанії та з бізнес-партнерами, економлять багато грошей і часу, створюють велику додану вартість. А з іншого — можуть зазнати хакерських атак, та, як наслідок, спровокувати виникнення реальних загроз.

ІТ-рішення на світовому ринку

Джерело: Gartner

Наскільки хмари безпечні

Вимоги до хмарних рішень щодо безпеки не відрізняються від вимог, висунутих до внутрішніх центрів опрацювання даних. Проте психологічно важко сприйняти той факт, що цінні дані вашої компанії зберігатимуться десь у «чужому» місці та ще й постійно проходитимуть мережами. Насправді аргумент про регулярний обмін інформацією через канали зв’язку – єдиний вагомий доказ людей, які остерігаються переходу на хмару. У центрах опрацювання даних доступ до інформації можна контролювати фізично, а хмарні системи зберігання й опрацювання припускають під’єднання до інтернету. Отже, для них критично важливим є розмежування доступу і системи виявлення загроз. Проте до хмари перейшла значна частина компаній: від малих до великих, в тому числі, державних.

Керівники ІТ-підрозділів провідних компаній дотримуються підходу «не варто боятися, потрібно знати». Епідемії вірусів, DDoS-атаки та промислове шпигунство також є частиною навколишнього світу, як податки, підзаконні акти і примхи погоди. Так, вони існують, але якщо їх боятися, то в сучасному світі робити нічого. На ці загрози просто необхідно адекватно реагувати: передбачати та вчасно усувати.

Уже зараз ІТ-безпека виходить на новий рівень: лише за останні кілька років витрати на неї виросли у більш як півтора раза. Проте компанії охоче йдуть на такі кроки, тому що користь від впровадження нових ІТ-рішень, і передусім хмарних сервісів, багаторазово перевищує збільшені витрати на безпеку.

Витрати на безпеку в загальній структурі видатків на ІТ у світі

Джерело: Gartner

Рішення SAP для безпеки даних

Понад 300 000 компаній з усього світу довіряють свої дані та свою інфраструктуру SAP. Серед них – і комерційні компанії, і медичні заклади, і інфраструктурні проекти, і державні підприємства. Саме тому рішення SAP є досить ласим шматочком для хакерів. Можна бути впевненим: якщо на світі існує якийсь спосіб атакувати ІТ-інфраструктуру, то SAP уже перенесла таку атаку й вийшла з неї без втрат.

SAP надає користувачам рішення, які створюють багатошаровий надійний захист даних.

Enterprise Threat Detection

Надає компаніям змогу підвищувати рівень безпеки своїх інформаційних мереж.

NextLabs

Ефективне рішення для управління правами доступу.

SAP Cloud Identity

Швидкий, зручний і безпечний спосіб для працівників отримувати доступ до потрібних матеріалів у мережі.

SAP Mobile Secure portfolio

Рішення для захисту мобільних пристроїв працівників.

SAP NetWeaver AS

Сканує код сторонніх додатків, виявляючи рівень безпеки, і надає змогу доопрацювати захист до потрібного рівня.

SAP Digital Business Services

Контролює використання даних компанії, щоб миттєво виявити і заблокувати будь-яке несанкціоноване втручання.

Головна загроза для бізнесу – не атака хакерів, а відставання від «цифрового світу»

Світ у 2020 році, з одного боку, буде дуже схожим на нинішній, а з іншого – ні. До того часу обсяг зберігання даних компаній сягне 521 000 петабайт. Кількість під’єднаних пристроїв виросте до 21 мільярда. Це царство величезних потоків даних, які навіть важко уявити. У цьому близькому світі тяжко буде вижити компаніям, які не навчились існувати в умовах постійного та миттєвого обміну даними.

Зараз недостатньо просто знати про нові технології чи методи управління, необхідно навчитися впроваджувати їх у роботу швидше, ніж конкуренти. Ті, хто зможе виробити таку навичку, безперечно, досягнуть успіху.

ERP у хмарі

Швидкому впровадженню інновацій сприяють ERP — системи планування ресурсів підприємства. З їх допомогою компанії навчилися координувати між собою роботу підрозділів, що полегшило вирішення питань планування та прогнозування. Зараз вимоги до ERP-платформ зросли: вони повинні забезпечувати збирання та опрацювання даних у режимі реального часу, підтримувати інтеграцію з іншими модулями щодо збирання та аналізу даних. Зрештою, вони фактично повинні бути віртуальною копією підприємства.

Для їх впровадження бізнес має два підходи: або самостійно створювати всю необхідну інфраструктуру, що вимагає значних інвестицій і витрат на її утримання, або скористатися готовими рішеннями через хмарні сервіси.

Саме хмара є ключовою ІТ-технологією, яка допомагає кардинально спростити і пришвидшити процес адаптації та впровадження новинок у корпоративне середовище. Через хмару користувач отримує доступ до аналізу великих даних, використання «інтернету речей» і машинного навчання.

Схожі технології дають змогу застосовувати оновлення без додаткових витрат з боку клієнтів. Вибудувана клієнтська екосистема довкола хмарного продукту забезпечує постійний зворотний зв’язок і оновлення функціоналу. Система не знає меж. Немає ніяких складнощів із «залізом» і «софтом», який мають налагоджувати кваліфіковані IT-інженери. Це найбільш швидкий, простий і маловитратний спосіб вийти на передову технологій, який вже використовують компанії-лідери в усьому світі.

 

© 2018 SAP SE. Усі права захищені.

SAP та інші продукти і послуги SAP, згадані тут, а також їхні відповідні логотипи є товарними знаками або зареєстрованими товарними знаками SAP SE в Німеччині й інших країнах. Додаткову інформацію можна отримати за адресою http://www.sap.com/corporate-en/legal/copyright/index.epx#trademark.