>

Місто майбутнього: як Дубай до 2021 року перетворять на смарт-місто

Рівень світової урбанізації стрімко зростає. На 2016 рік половина населення планети проживала в містах. А за прогнозами, до 2030 року цей показник збільшиться до 60%. З одного боку, зростання кількості міського населення є значною проблемою, а з іншого – великою можливістю. Ці міста майбутнього можна безперервно та цілісно розвивати, інтегруючи об’єднані смарт-системи для поліпшення умов життя і зростання економічного добробуту населення.

Так, у Дубаї до 2021 року будуть впроваджені смарт-технології для оптимізації соціальних процесів у місті й поліпшення якості життя (згідно з Dubai Plan 2021).

Згідно з планом, смарт-оптимізація міста стосуватиметься трьох складових соціального життя міста: руху транспорту, комунальних послуг і пересування туристів містом. Які саме нововведення будуть втілені в життя, та як вони змінять благоустрій найзаселенішого міста ОАЕ, розповідаємо далі.

Ні заторам! Технологічна оптимізація транспортного руху

Затори – це мільярдні витрати на пальне і гігантські витрати часу. І це не говорячи про тонни шкідливих викидів в атмосферу. Рішення проблеми із заторами, яке пропонує влада міста, дійсно випереджає час.

Ні, мова йде зовсім не про літаючі автомобілі, хоча в Дубаї вже існують літаючі «таксі». Влада планує поєднання системи управління дорожнім рухом і системи контролю заторів у єдину платформу.

Як це працюватиме: безпечне місто з мінімальними заторами

Щоб спростити рух транспорту, планують задіяти смарт-додатки, які передаватимуть дані щодо транспортного потоку на вулицях міста. На основі цієї інформації будуть прийматися рішення, які допоможуть спростити рух у межах міста. Наприклад, ситуативно на одній вулиці потрібно скоротити очікування між світлофорами, а на іншій – навпаки, збільшити.

Також смарт-датчики, які фіксують дані разом з алгоритмами та обробляють цю вхідну інформацію, зможуть сприяти покращенню транспортного потоку і зменшенню заторів. Вони являтимуть собою систему раннього реагування на різні проблеми з транспортом, підтримуватимуть інформаційні туристичні додатки та створюватимуть робочі межі для управління трафіком з точки зору всіх водіїв і пішоходів.

Комунальні смарт-послуги: чисте місто і збереження ресурсів

Це вже не відкриття, що роль комунальних підприємств виходить далеко за межі надання комунальних послуг. З одного боку, підприємства забезпечують постачання та відведення води, вивезення сміття, прибирання територій, а з іншого – контролюють природні ресурси та впливають на навколишнє середовище.

Візьмемо для прикладу воду. Це критично дефіцитний ресурс, тому її витікання і в Дубаї, і в усьому світі коштує дорого не тільки з фінансової точки зору. Згідно з новим планом, у місті мають істотно зменшити природні та фінансові збитки від проривів у магістралях.

 

Як це працюватиме: інтернет речей подбає про збереження води

За допомогою датчиків інтернету речей, які використовуватимуться у водорозподільній мережі, втрати води виявлятимуться на ранніх етапах. Це допоможе зберегти дефіцитні ресурси, а також знизити ризики забруднення води.

Щодо розподілу енергії, то її планують контролювати за допомогою смарт-білінгу, який включає в себе керування лічильниками, а також ресурсами підприємства. За допомогою таких змін можна скоротити річні витрати на їх обслуговування на 31% завдяки вирішенню всіх проблем на самому початку. А також – на 71% поліпшити контроль аварійних ситуацій шляхом інтеграції систем безпеки та охорони здоров’я із системою управління ресурсами.

Смарт-туризм: зручно гостям, зручно містянам

Міська смарт-ініціатива Дубаю допоможе туристам відчути, що їм раді в місті. Вона сприятиме розвитку місцевої економіки, капіталізації витрат туристів і розподілить туристичні потоки таким чином, щоб мінімізувати накопичення людей. Задля цього планують створити єдину туристичну мережу, яка включатиме в себе інформацію про дорожній рух у режимі реального часу, місцеві пам’ятки, а також розклад транспорту.

Туристична мережа об’єднає громадські та приватні підприємства з туристами, відвідувачами і клієнтами. Завдяки можливостям інтернету речей у поєднанні з великим даними, алгоритмами прогнозування та гібридними хмарними технологіями туристи отримуватимуть найліпші пропозиції від провайдерів послуг у потрібний час і в потрібному контексті. Усі ці пропозиції формуватимуться на основі персонального профілю гостей міста та їх геолокації.

Як це працюватиме

iBeaconіs – API-сервіси iOS, які дозволяють передавати дані через бездротові пристрої. Вони упроваджуватимуться на певних об’єктах, які є важливими з туристичної точки зору, і пропонуватимуть інформацію, корисну для користувачів. Зі свого боку, бізнес також зможе використовувати інформацію про поведінку і формування вибору користувачів, щоб ефективніше взаємодіяти з ними. Система не тільки покращуватиме досвід користувачів, але й підвищуватиме якість життя місцевих жителів шляхом розподілу скупчень туристів. Наприклад, якщо в певному закладі перенасиченість відвідувачів, то додаток проінформує користувача про це і порадить відвідати найближчий партнерський заклад.

Завдяки цій мережі місто також зможе створювати профілі туристів. Це допоможе покращити міське планування, оптимізувати кількість відвідувачів, реалізувати пропозиції партнерів міста.

Про результативність усіх трьох ініціатив у місті щось конкретне можна буде сказати вже у 2021 році. Проте в мільйонному місті, яке в 1989 році було пустелею, здається, все має вийти.

А якщо ви бажаєте подивитися на власні очі як працює смарт-місто – завітайте 30 травня на сесію «Innovation NOW» у рамках бізнес-форуму SAP NOW