Прес-центр SAP Україна

Цифрове майбутнє банкінгу

У найближчі роки з фінансового ринку зникнуть пластикові картки, більшість банків із відділень перейдуть в інтернет, а всі грошові операції користувачі виконуватимуть зі смартфонів.

Фінансово-технологічні компанії уже почали впливати на банківську галузь через криптовалюту, біткоїн, технологію блокчейн. У Великобританії з’явилося нове покоління банків (так звані «банки-челенджери»), які спеціалізуються виключно на наданні цифрових послуг. У Сполученому Королівстві зараз понад двадцять таких фінансових установ.

Інші прогресивні світові банки швидко відреагували на діджиталізацію ринку і розпочали співпрацювати з фінтех-компаніями з метою розробки нових пропозицій для користувачів. А деякі просто поглинули своїх конкурентів.

Що робити українським банкам, аби вижити в умовах цифрової революції? Якщо ви це ще не зробили, розпочніть з оцифровування послуг, створення мобільного додатку та переходу на хмару. Це три найбільш простих і впевнених кроки до діджиталізації. Також варто змістити фокус з продукту, який потрібно продати, на побудову міцних відносин з клієнтами. Це підвищить рівень довіри до банку і зміцнить його позицію на ринку.

Банк у кишені

Людство давно живе у світі інтернету, а смартфони за 10 років зробили його мобільним. Діти нового тисячоліття, так зване покоління Z, з раннього віку з легкістю користуються мобільними пристроями та інтернетом. Що можуть запропонувати їм банки з традиційною інфраструктурою обслуговування «обличчя-до-обличчя», створеною 30 років тому та орієнтованою на фізичний світ?

Міленіали менш консервативні і більш вимогливі до власного комфорту. Тому утримати їх на лаві постійних клієнтів складніше: у них інше мислення, готове до сучасних технологій надання послуг. Вони хочуть мати дистанційний доступ до свого рахунку та виконувати всі можливі транзакції зі свого смартфону в будь-якому місці цілодобово.

Отже, головним гаслом сучасних банків стає обслуговування «гаджет до гаджету». Створення мобільного банкінгу – обов’язкова складова цифрової трансформації банку.

Банкінг стає цифровим

У банках, які перейшли на цифрову платформу, спостерігається значне зменшення операційних витрат і оптимізація робочих процесів. Комплексна інтеграція сервісів та інструментів забезпечує комфортніше обслуговування клієнтів. А також створює нові можливості для подальшої трансформації бізнесу з використанням таких цифрових технологій, як блокчейн і штучний інтелект.

Перехід на цифрові технології впливає і на персонал. Зростає попит на фахівців з опрацювання даних із наявним банківським досвідом – а такий набір навичок на сучасному ринку знайти нелегко. Тож для цієї галузі настав час залучати нові таланти й розробляти сучасну модель .

Великі дані – великі можливості

Банківська сфера орієнтована на дані найбільше. Згідно з нормативними і страховими вимогами, банки повинні зберігати дані про транзакції протягом років. Тому завдання полягає в тому, аби зрозуміти, як правильно використовувати цей велетенський обсяг інформації.

Великі дані дають повне уявлення про кожного клієнта, що допоможе забезпечити банкам високий рівень обслуговування і збільшити власну цінність. Крім того, вони дають змогу використовувати такі передові технології, як штучний інтелект, блокчейн та інтернет речей, для отримання конкурентної переваги.

Банки у хмарах

Реструктурування бізнес-моделі і перехід на хмарну платформу мають вирішальне значення для успішної діджиталізації будь-якого банку. Використання інноваційних можливостей у хмарній платформі може не тільки прискорити цифрові перетворення, але й поліпшити існуючі бізнес-процеси.

Переваги переходу на хмару

Блокчейн у центрі уваги

Деякі банки для трансформації власних бізнес-процесів уже використовують технологію блокчейн, оскільки вона пропонує безпечну та зручну альтернативу традиційному банкінгу, а також мінімізує випадки шахрайства у фінансовому світі.

Блокчейн уже застосовують у таких банківських операціях, як платежі (транскордонні, однорангові, корпоративні та міжбанківські), переведення прямих інвестицій, відстежування похідних товарів, а також управління торговими та розрахунковими, іпотечними й кредитними звітами, програмами мікрофінансування і записами з обслуговування клієнтів.

Наприклад, у транскордонних платежах технологію використовують для економії часу, необхідного для опрацювання операцій, – з трьох-шести днів до кількох хвилин. Це виводить якість обслуговування клієнтів на новий рівень. Також знижуються витрати на операції в реальному часі. Блокчейн удосконалив такі процеси стека, як клірингові мережі, міжнародні перекази, кліринг і розрахунок, аудит, звірка і звітність, а також володіння активами.

Локомотив цифрової трансформації банківського сектору набирає швидкість. І тільки від активності кожного банку залежить, чи вдасться зайняти місця в бізнес-класі, або ж доведеться вистрибувати на підніжку. Світовий досвід показує: банки, які першими почали цифрову трансформацію, отримали серйозну фору щодо конкурентів. Якщо хочете бути лідером галузі, починайте впровадження технологій уже сьогодні.

Для детальнішої консультації щодо кожної технології звертайтеся до спеціалістів SAP. Ми охоче відповімо на всі ваші запитання.

Exit mobile version