Три способи зробити вашу HR-стратегію людянішою

Стислі дедлайни, обмежена кількість персоналу та ресурсів, а також високі цілі, що вимагають неабиякої продуктивності, створюють величезний тиск на працівників. Навіть найбільш талановиті, врівноважені та досвідчені співробітники балансують між стресом і вигоранням. За даними щорічних опитувань Gallup, така атмосфера призводить до того, що у середньому дві третини працівників втрачають зацікавленість у роботі. Та чи врятує ситуацію діджиталізація HR? Про це і поговоримо.

Нещасні, стомлені люди під дією стресу є не надто продуктивними у процесі досягнення цілі. Це спонукає HR-департаменти переглядати і реорганізовувати процеси управління людським капіталом.

За даними доповіді IDC про діджиталізацію HR, цифрові інвестиції сприяють постійному особистісному розвитку працівників. Можна вибудувати систему так, щоб працівники отримували конструктивний фідбек про виконану роботу від колег і керівників. А ще – спланувати мотиваційну карту, яка сприятиме продуктивності й навчанню.

Проте не варто забувати, що ви працюєте насамперед з людьми, а не з роботами. І одна лише діджиталізація HR не зацікавить їх. Важливо персоналізувати цифрову стратегію HR і зробити її уважнішою до кожного працівника.

Як додати гуманності HR-системі

Технологія управління людським капіталом працює якнайкраще, коли вона дозволяє працівникам діяти гуманно. Наприклад, якщо хтось перегорів на роботі, не варто поспішати шукати заміну. Краще дати можливість більше часу проводити на заходах, які сприяють живому спілкуванню. Працівники прагнуть зробити свій внесок у роботу, розвивати свої можливості та співпрацювати з іншими людьми. То чому не посприяти їм у цьому?

Коли цифрова система HR функціонує добре, вона значно скорочує обсяг рутинних завдань, які люди зазвичай відкладають на останню чергу. Крім того, працівники всіх рівнів можуть брати участь в обговореннях щодо проектів. Так вони постійно знаходитимуться в епіцентрі подій компанії та відчуватимуть свою цінність.

Проте метою діджиталізації в жодному разі не повинна бути лише автоматизація роботи. Автоматизація – це лише драйвер ефективності.

Реальної користі можна досягти тоді, коли діджиталізація гармоніює з уважністю до працівників. І ось три рушійних фактори, які допоможуть зробити працівників продуктивними і щасливими в умовах автоматизації бізнесу.

Золота середина між рутиною і творчістю

Цінується баланс між завданнями, які люди люблять і не люблять виконувати, між рутиною і творчістю. Як ви думаєте, комусь подобається заповнювати звіти про витрати, реєстраційні журнали або адміністративні форми? Навряд чи.

Ці роботи є необхідною частиною ведення бізнесу, але бракує стимулів і терпіння виконувати їх якнайкраще. Тому доцільніше деякі рутинні процеси автоматизувати. А ті адміністративні завдання, що лишаться, будуть розрядкою для мозку в перервах між творчими завданнями та позитивним досвідом.

Цінність для компанії

Люди почуваються щасливими, коли відчувають, що виконали важливі стратегічні завдання для компанії та її клієнтів. Якщо цілі значущі, а відповідальність відображає довіру до працівника, тоді розкриваються його найкращі здібності й таланти. Співробітники матимуть мотивацію зрушити гори.

Крім того, відкритий доступ до ресурсів та взаємодія з фахівцями з інших сфер підвищують рівні зацікавленості та залучення. Співробітники працюватимуть ефективніше і проявлятимуть себе якнайкраще щодня.

Постійний професійний розвиток

Люди завжди мотивовані, якщо робота асоціюється з професійним розвитком та досягненням життєвих цілей. Зіставляючи талант з новими посадовими обов’язками, можливостями навчання та потенціалом змінити життя, HR-департаменти можуть зацікавити найцінніші кадри.

Зі свого боку, працівники бачать привабливу перспективу отримувати задоволення від виконання нових завдань, набуття нових навичок і постійного прогресу.

Потрібно визнати: незалежно від того, наскільки цифровою буде система HR, людські відносини завжди матимуть значення. Працівники можуть співпрацювати з машинами, але в кінцевому підсумку справжнім рушієм інновацій і творчого вирішення проблем є взаємодія між людьми. Саме це перетворить компанію на потужну силу на ринку.

Якщо хочете отримати детальнішу консультацію щодо покращення взаємодії HR-технологій і працівників, звертайтеся. Ми охоче допоможемо.