Прес-центр SAP Україна

До вершин ефективності: закупівлі на хмарах

Так виходить, що компанії та корпоративні клієнти, як правило, можуть користуватися сучасними додатками і сервісами не раніше за звичайних користувачів, а часто і пізніше. Дуже зручні та функціональні онлайн-банки, інтернет-магазини, агрегатори товарів і послуг – усе це створюється насамперед для споживчого ринку, а B2B-сегмент змушений ще довго існувати в умовах незграбних інтерфейсів, обмеженої функціональності й неповної автоматизації.

Звичайному користувачеві навіть не потрібно підніматися з дивану, щоб купити товар. Він заходить в інтернет-магазин, швидко обирає те, що йому потрібно, і робить замовлення, миттєво отримуючи всю інформацію. Відділам закупівлі маленьких чи великих компаній про це можна тільки мріяти. Адже їх чекають складнощі з пошуком і перевіркою контрагентів, пекельна метушня з паперами, що вже казати про багатоетапні тендери. На щастя, нині на ринку існують універсальні хмарні рішення, здатні виконувати функцію агрегатора пропозицій щодо закупівель для компаній.

SAP Ariba – бізнес-мережа і рішення щодо управління закупівлями

Джерело — Statista

SAP Ariba Network – це величезне міжнародне співтовариство, місце зустрічі замовників та постачальників, де можна знайти будь-що. Система вибудуваних навколо цієї мережі продуктів SAP – це щось більше, ніж просто операційне управління закупівлями. І навіть більше, ніж електронний торговельний майданчик. Тут об’єднано практично все, що потрібно для ефективної взаємодії з іншими компаніями, незалежно від того, постачаєте ви чи купуєте.

Через SAP Ariba щороку проходить понад 40 млн замовлень або понад 60 млн оплачених рахунків.

Функціонал SAP Ariba охоплює весь закупівельний процес – від вибору товару чи послуги з каталогів, перегляду даних про постачальників і спілкування з ними до проведення тендерів, обміну електронними документами і виставлення рахунків.

 

Успішний кейс Dell

Компанія Dell долучилася до SAP Aribа у 2008 році. Вже тоді мережа споживачів продукції, поєднаних із Dell через інтернет, складалася з кількох сотень компаній. Після переходу на закупівлю у SAP Aribа витрати на їх обслуговування зменшилися на 75%, а строки постачання – на 5 днів.

Оскільки чимало компаній неодноразово замовляли різну продукцію, і замовлення повторювались, то автоматизація відіграла значну роль у зростанні показників ефективності. А головне – замовники почали купувати набагато більше продукції Dell. Усього за 3 роки розмір закупівель на кожного контрагента в середньому виріс на 37%.

Екскурс в історію Ariba

Ariba з’явилася на ринку в 1996 році, коли кілька підприємців вирішили, що було б добре для розвитку бізнес-зв’язків використати силу інтернету, який на той час саме зароджувався. Від самого початку співтовариство швидко розвивалось і стало однією з перших В2В-компаній в інтернеті, яка вийшла на біржу. Це сталось у 1999 році. Під час першого публічного продажу акцій компанію, якій було тільки 3 роки, оцінили у $6 млрд. Це було проривом. Проте бум доткомів зіграв з компанією злий жарт. Досягнувши дивовижної капіталізації у $40 млрд, вона боляче впала, коли на початку 2000-х ринок почав розчаровуватись у «перегрітому» інтернет-сегменті.

Згодом компанію Ariba придбала SAP і за допомогою своїх технічних рішень та розподіленої мережі контрагентів вдихнула в неї нове життя. SAP вдалося збільшити в кілька разів масштаби бізнесу та створити хмарний сервіс, доступний у будь-який момент по всьому світі. Нині торговельний обіг у мережі SAP Ariba значно перевищує показники будь-якого іншого торговельного майданчика, зокрема Amazon, eBay та Alibaba.

Успішний кейс American Eagle Outfitters

American Eagle Outfitters – одна з провідних мереж одягу в США. Якось компанія вирішила практично повністю перейти на SAP Ariba в роботі з численними контрагентами. Аби зрозуміти складність і масштаб бізнесу, варто сказати, що AEO – це 38 000 працівників у понад 1000 торговельних точках у США, Канаді, Мексиці та Китаї, а також інтернет-магазин і доставка товарів у 80 країн.

Кількість контрагентів рахувалася сотнями, а за кожної угоди потрібно було проводити 18 операцій з документами. Після переходу на SAP Ariba обсяг операцій зменшився до 6, а всі документи стали електронними. Це допомогло зекономити мільйони доларів лише на канцелярському приладді, не кажучи вже про більш ефективне використання працівників та їхнього робочого часу.

SAP Ariba в Україні

Уже досить давно сервіс SAP Ariba працює на українському ринку, але прийшов він сюди, скоріше, услід за численними іноземними компаніями, які мали представництва в Україні. Нещодавно найбільша у світі бізнес-мережа почала роботу і в українських компаніях.

 

Успішний кейс UKRSIBBANK BNP Paribas Group

UKRSIBBANK BNP Paribas Group автоматизував закупівельну діяльність на базі SAP Ariba. Це допомогло зменшити некомерційні витрати для власних потреб і не тільки. Сервіс дав змогу консолідувати й відслідковувати всі закупівлі на єдиному майданчику.

Які вигоди отримав UKRSIBBANK BNP Paribas Group?

·      Підвищення прозорості та об’єктивності процесу вибору постачальників;

·      Можливість впроваджувати редукціони (торги на зниження ціни), завдяки яким досягається не менше 15% економії;

·      Посилення рівня конкуренції між постачальниками;

·      Автоматизацію процесу прийняття рішення про переможця конкурсу/тендера (внутрішній скоринг);

·      Формування накопичувального каталогу постачальників і внутрішніх замовників;

·      Формування статистики проведених торгів за будь-який період.

Крім цього, SAP Ariba пришвидшив проведення тендерів. Сервіс відображає статус конкретного тендера, дає змогу оперативно порівнювати пропозиції постачальників усередині майданчика й керувати ходом закупівельної процедури.

 

 

 

Exit mobile version