Прес-центр SAP Україна

16 усталених робочих процесів у HR, з якими варто розпрощатися

«Настав час змінюватись і викорінювати усталені робочі процеси, до яких ми звикли. Ви всі про це знаєте і відчуваєте кожного дня» – пише у своєму блозі Грег Селке, HR-консультант SAP із 25-річним досвідом впровадження інновацій у кадрових департаментах. Нові технології, діджитал-інструменти, цифрові платформи – усе це відправляє звичні інструменти у забуття.

Отже, 16 усталених процесів у HR, які, на думку Грега Селке, віджили своє в контексті революційних змін у розвитку управління людським капіталом і бізнесом в цілому. Поїхали!

Наймання на роботу

 1. Прощавайте, резюме. Відтепер для зарахування на роботу переглядають профілі у соціальних мережах: Linkedin, Facebook, Instagram, Twitter.
 2. Ознайомчі корпоративні інструкції та екскурсії в перший робочий день уже теж виходять із вжитку. Відтепер з робочою поштою та акаунтами допомагають віртуальні помічники. З новими колегами ви познайомитеся ще до початку роботи. А екскурсії об’єктами і корпусами здійснюються за допомогою інтерактивних гаджетів.

Керування продуктивністю

 1. Забудьте про оцінку продуктивності «3,5» (краще за 3, але й не 4, знайоме?). Та й взагалі про будь-які оцінки. Успішні компанії сьогодні застосовують стратегічне калібрування і формують кадрові резерви.
 2. Оцінювання річних результатів замінюється на щомісячні обговорення. Це значно продуктивніше.

Навчання

 1. Групові заняття та оцінювання смайлами не приваблюють працівників. Сили набувають ігровий підхід і мобільні додатки для навчання в режимі реального часу.
 2. Шаблонні навчальні курси стають неактуальними. Натомість формуються персональні навчальні програми для кожного працівника, які постійно змінюються, з урахуванням розвитку його навичок.

Наступництво

 1. Систему наступництва (succession management) замінюють кадрові резерви. Це допомагає мотивувати працівників і зменшує плинність. А також запобігає ситуаціям, коли немає ким замінити співробітника з ключовими компетенціями.

Загальні винагороди і компенсації

 1. Прощавайте збільшення зарплатні без жодних пояснень. Відтепер керівники відділів дають зворотний зв’язок кожному працівнику. Це мінімізує невизначеність щодо компенсацій наприкінці року.
 2. Цінних спеціалістів уже не приваблюють безкоштовні обіди та членство у спортклубах – це стало нормою. Нині на першому місці добробут працівників.

Ядро HR

 1. Нарешті можна забути про десятки, а то й сотні електронних таблиць «на локалі». Тепер уся інформація знаходиться в єдиній інтегрованій хмарній платформі. Будь-які аналітичні дані доступні в реальному часі.
 2. Бувайте незрозумілі ситуації, які потребують живого контакту із співробітниками HR. Усе рухається в напрямі до самообслуговування (згадайте Uber, Airbnb, онлайн-банкінги).

Залучення

 1. Замість довготривалих опитувань у стилі «дайте відповіді на 20 запитань, щоб покращити роботу нашого HR-департаменту» тепер використовуються можливості штучного інтелекту.

Культура

 1. Прощавайте таємниці та філософія роботи «бо ми так звикли». Привіт міленіалам, GDPR і прозорості.
 2. Замість PMO, застарілих механізмів управління проектами та «розгортання» прийшли ітерації.

Аналітика

 1. Застарілою є збалансована система показників для керування результативністю (клієнти, фінанси, операції та люди). Її заміняє лише одна інтегрована інформаційна панель із взаємозалежністю всіх чотирьох компонентів.
 2. Забудьте про вирішення проблем у момент їх виникнення. Прогнозна аналітика попереджає будь-які нештатні ситуації ще до того, як вони з’являються.

Більшість компаній починають змінювати один або декілька із цих HR-процесів. Проте у світі, де розвиток цифрових технологій рухається з неймовірною швидкістю, можливо, прийшов час провести фундаментальну трансформацію HR і підготувати компанію до революційного стрибка вперед.

Ви готові до розвитку бізнесу на повній швидкості? Давайте зробимо це!

Трансформувати кадрові процеси вам допоможе єдине комплексне рішення – SAP Success Factors. Детальніше тут: http://sap-sf.com.ua/.

Exit mobile version