>

Інтелект речей – наступний крок у розвитку технологій

Штучний інтелект й інтернет речей – дві найбільш перспективні технології сьогодення. І якщо їх об’єднати, то можна отримати інтелект речей – потужний інструмент для обробки запаморочливих обсягів даних. Який вплив це матиме, і чи потрібно бізнесу готуватися до змін уже зараз? Про це і поговоримо.

Гаджети, що вміють думати

Перші датчики та пристрої, об’єднані в єдину мережу інтернету речей, збирали величезні обсяги даних та ділилися ними. Проте вони, як правило, містили недостатньо або й зовсім не мали інтелекту. Нині все змінюється.

Нові пристрої інтернету речей уже мають функції самостійного навчання. Вони можуть виконувати одночасно набагато більше завдань і надавати детальнішу інформацію для бізнес-користувачів. Деякі датчики незабаром зможуть самостійно відстежувати власне середовище та попереджувати про технічні несправності, порушення чи проблеми з безпекою.

Однак, щоб скористатися можливостями переваг «інтелекту речей», компаніям доведеться впроваджувати інноваційні бізнес-моделі. Для прикладу, виробники товарів почнуть надавати персоналізовані послуги на основі даних про покупців, аби забезпечити найкращий клієнтський досвід. А як технологію інтелекту речей використовуватимуть в інших галузях?

Подорожі

Датчики зіставлятимуть дані про рейс із місцезнаходженням багажу та пасажира в режимі реального часу. А також допомагатимуть оптимізувати логістичні ланцюжки та пропонуватимуть пасажирам актуальні послуги «у моменті».

Сільське господарство

Інтелектуальне обладнання, яке отримує від датчиків дані про погодні умови, стан ґрунтів та насіння, допомагатиме фермерам правильно розмістити потрібні культури у найкращому місці.

Виробництво

Дані датчиків про місцезнаходження транспортних засобів, піддонів з товарами і ефективність працівників допомагатимуть оптимізувати логістичний ланцюжок.

Медична допомога

Зручні натільні пристрої, що надають інформацію про показники пацієнтів, допомагатимуть лікарям виявити небезпеку для життя і рекомендуватимуть індивідуальні профілактичні заходи для покращення стану здоров’я людини.

Муніципальні послуги

Дорожні датчики, які контролюють трафік, забруднення повітря та умови на автомагістралях, допомагатимуть державним службам покращувати якість життя громадян.

Енергетика та навколишнє середовище

Датчики та комп’ютерні програми допомагатимуть підприємствам централізовано контролювати пристрої та споживану енергію для більшої економії коштів.

Інтелект речей – наступний логічний крок у діджиталізації бізнесу

Штучний інтелект і інтернет речей – важлива комбінація, яка в найближчі роки буде визначати корпоративну стратегію щодо обробки даних. Власники бізнесу на всіх ринках мають бути готовими виходити за межі традиційних сценаріїв розвитку і розробляти нові інноваційні додатки для покращення клієнтського досвіду.

Якщо бажаєте зробити перший крок до діджиталізації і дізнатись, як інтелект речей допоможе вашому бізнесу, звертайтеся до експертів SAP. Ми охоче допоможемо.