>

Понад 50 000 учасників ініціативи Meet and Code та 1100 заходів для дітей і молоді в 22 країнах Європи

Цьогорічні результати ініціативи Meet and Code вражають: 1100 подій у 513 містах і громадах 22 країн, у яких взяли участь понад 52 000 молодих людей. Порівнюючи з 2017 роком, ініціатива Meet and Code значно розширила свої масштаби в усіх сферах:  збільшилась кількість заходів і залучених міст, а також зросла кількість учасників приблизно на 80%. Серед усіх учасників кількість жінок залишилася на високому рівні – близько 40% відсотків.

 

Ініціатива Meet and Code

Meet and Code була спрямована на дітей і молодь віком від 8 до 24 років. Цьогоріч, як і 2017 року, ініціатива проходила в межах EU Code Week із 6 по 21 жовтня у таких країнах: Австрія, Боснія і Герцеговина, Болгарія, Хорватія, Чехія, Франція, Німеччина, Угорщина, Ірландія, Італія, Казахстан, Македонія, Польща, Румунія, Росія, Сербія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швейцарія, Україна та Великобританія. Завдяки фінансуванню кожної події на суму до 500 євро діти і молодь змогли безкоштовно взяти в них участь. Ініціативу Meet and Code організовує компанія Haus des Stiftens gGmbH разом з ІТ-порталом Stifter-helfen і відповідними країнами-партнерами мережі TechSoup Europe. Проведення Meet and Code стало можливими завдяки компанії SAP.

 

Бачення Meet and Code: цифрова освіта для всіх

Офіційним гаслом EU Code Week є доступні для всіх  програмування та цифрова грамотність. Основна увага зосереджена на допомозі невеликим місцевим неприбутковим організаціям і громадським ініціативам як у містах, так і в сільській місцевості. Саме у цій сфері Meet and Code досягла значних результатів. Майже кожна четверта подія відбулась у містах із населенням менше 10 000 осіб, а 19% усіх заходів були проведені в містах, населення яких складає від 10 000 до 50 000 громадян. Крім того, проведення 56% подій стало можливим завдяки фінансуванню. Ще третину заходів, у яких взяло участь набагато більше, ніж очікувалося, людей, допомогли організувати гранти.

 

Мету Meet and Code — підвищити  інтерес до програмування — було досягнуто 

Ініціатива Meet and Code реалізується в Україні другий рік поспіль. І, якщо у 2017-му в її рамках проведено 26 подій, то в 2018-му їхня кількість збільшилася втричі. По всій Україні відбувалися семінари, лекції, тренінги, воркшопи, хакатони, конкурси, покликані ознайомити молодь із новітніми технологіями.

Загалом 57% дітей і молоді, які взяли учать у Meet and Code, вперше у своєму житті мали справу з програмуванням. Близько 86% із них проявили інтерес до кодування та діджиталізації після участі в відвіданих заходах, що також видно з реакції представників .

«Я ніколи не думала, що 3D технології настільки близькі до нас, що створювати 3D моделі в 123 Design реально й легко. Після заходу я отримала грамоту, і тепер вона нагадуватиме мені, що я хоч на декілька годин стала частиною європейської сім’ї. Маю надію на продовження таких лекцій і майстер-класів, оскільки вони поза навчальним процесом – це зовсім інший погляд на освіту», – прокоментувала учасниця майстер-класу з 3D моделювання та 3D друку в Запоріжжі, студентка Єлизавета Барановська.

Ініціатива Meet and Code розроблена Haus des Stiftens gGmb та проводиться за підтримки компанії SAP, яка надає підтримку та забезпечує ресурсами неприбуткові організації. В Україні Meet and Code реалізується разом із Ресурсним центром ГУРТ, який є партнером Глобальної мережі TechSoup.